Rugsėjo 30 d. 18 val. kviečiame į režisieriaus Gyčio Padegimo paskaitą „Balys Sruoga – praėjusios epochos dvasios simbolis“ Kauno apskrities viešosios bibliotekos Meno leidinių skaitykloje (Radastų g. 2, 406).

Paskaitoje režisierius Gytis Padegimas atskleis savo požiūrį į vieną iškiliausių teatro autoritetų – Balį Sruogą, kurio asmenį jau buvo pasitelkęs paties parašytoje ir režisuotoje dokumentinėje fantasmagorijoje „JAH“ (Juozapas Albinas Herbačiauskas) ir „Viešoje (ne) mokslinėje konferencijoje Maironio sodne“.

Išskirtinė ir spalvinga Balio Sruogos asmenybė (1896–1947), jungė savyje poeto, prozininko, dramaturgo, teatrologo bei  literatūros ir tautosakos tyrinėtojo talentus.  Vis dėlto akivaizdu, kad būtent teatras buvo jo didžioji aistra, kuriai jis skyrė daugiausia energijos ir pasišventimo: įkūrė garsųjį Teatro Seminarą, recenzavo spektaklius, pasirašydamas personažų vardus primenančiais slapyvardžiais: Sirakuzinas, Ašigalis, Svajus, Markizas Tigrui Nėrkonori, Padegėlis Kasmatė ir kitais. Nesulaukęs auditorijos atsako, polemizavo pats su savimi, paneigdamas prieš tai išsakytą nuomonę, aktyviai dalyvavo satyrinio „Vilkolakio“ veikloje, parašė dramų ir komedijų. Pasitelkus jo sukurtos istorinės poetinės dramos „Milžino paunksmė“ pavadinimą, galima drąsiai teigti, kad ir jis pats neabejotinai buvo Milžinas teatro paunksmėje, lig šiol nepranoktas savo įtakingumu,  interesų platumu ir kūrybos gausa.

Paskaitą papildys leidinių ir dokumentų paroda „Balys Sruoga – milžinas teatro paunksmėje“ iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos fondų.

Gruodžio mėn. kviesime į dar vieną Gyčio Padegimo paskaitą „Teatro pirmeivis Juozas Vaičkus“. Sekite informaciją www.kvb.lt

Renginio metu gali būti fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.