Spalio 1 d. biblioteka visą dieną švęs gimtadienį, o 18 val. kvies žiūrėti kino filmą „Obuoliai iš dykumos“.

„Obuoliai iš dykumos“ – tai romantinė komedija apie ortodoksus sefardus Viktoriją ir Ruveną, kurių vienintelė dukra Rivka, sužinojusi apie tėvo planą sutuokti ją su gerokai vyresniu našliu, pabėga iš namų ir su aškenaziu Dubiu apsigyvena kibuce (t. y. ūkyje, kuriame visa žemė ir gamybos priemonės yra bendra nuosavybė).

Gyvendama su religingais tėvais Jeruzalėje, pagrindinė filmo herojė jaučiasi ribojama namų ir bendruomenės tradicijų, tad slaptai laužo tabu, lanko šokių pamokas, kur susipažįsta su Dubiu. Stiprėjant Rivkos pasipriešinimui, piktas ir griežtas tėvas nori ją sutramdyti ištekindamas. Rivkos mama Viktorija ir teta Sara, nedrįsusios apginti merginos nuo valdingo namų šeimininko, nusprendžia rasti pabėgėlę.

Filmo režisierius jautriai, su humoru pasakoja apie jaunos izraelietės gyvenimą, kurį temdo didelis šešėlis – etninis atotrūkis tarp sefardų ir aškenazių ir religinis atotrūkis tarp ortodoksų ir pasauliečių.

„Obuoliai iš dykumos“ – nesenstantis ir emocionalus pasakojimas apie tradicijos ir modernumo priešpriešą šiuolaikiniame pasaulyje.

Rež. Arik Lubetzki, Matti Harari, 2014 m., 96 min., lietuviški subtitrai.

Izraelio kino seansai pristatomi bendradarbiaujant su Izraelio kino fondu, didžiausiu Lietuvos kino festivaliu „Kino pavasaris“.

Bibliotekos gimtadienio proga kava vaišins Kavos draugas.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.