Gegužės 15 d. 18 val. kviečiame į režisieriaus Gyčio Padegimo paskaitą „Michailas Čechovas Valstybės teatre“ Kauno apskrities viešosios bibliotekos Meno leidinių skaitykloje (Radastų g. 2, 406).

Paskaitoje susipažinsime su mažai žinomu Valstybės teatro periodu, kai Kaune 1932–1933 m. dirbo genialusis Michailas Čechovas, buvęs Dailės teatro (II) aktorius, režisierius ir pedagogas, unikalaus vaidybos metodo kūrėjas. Režisierius Gytis Padegimas, daugiau kaip 40 metų dėstantis ir praktiškai taikantis šį metodą, supažindins su jo pagrindais, Michailo Čechovo asmenybe bei veikla, atskleis jo įtaką Lietuvos teatro raidai.

M. Čechovas Valstybės teatre pastatė tris spektaklius (W. Shakespeare‘o „Hamletą“ (1932) ir „Dvyliktąją naktį“ (1933), N. Gogolio „Revizorių“ (1933) ir vadovavo aktorių studijai. Tai leido G. Padegimui susipažinti su unikalia M. Čechovo mokymo medžiaga, tapusia garsiosios knygos “On the technique of acting” pagrindu, padėjo susitikti ir bendrauti su buvusiais jo mokiniais (tarp jų aktore Kazimiera Kymantaite). „Iš pirmų lūpų“ gautos žinios paskatino režisierių ne tik įsigilinti į šį kūrybinį metodą, bet ir atrasti savitus jo pateikimo būdus, atitinkančius metodo dvasią. Skaitydamas paskaitas ir vadovaudamas kūrybinėms laboratorijoms, režisierius siekia padėti visiems, norintiems ugdyti savo kūrybiškumą.

Paskaitą papildys leidinių ir dokumentų paroda iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos fondų ir Gyčio Padegimo asmeninio archyvo „Michailas Čechovas – ateities teatro vedlys“, kuri veiks 2019 m. gegužės 15 d. – birželio 14 d.

Kviečiame į kitas Gyčio Padegimo paskaitas:
„Balys Sruoga – praėjusios epochos dvasios simbolis“ (rugsėjis)
„Lietuvių teatro pirmeivis Juozas Vaičkus“ (gruodis)

Renginio metu gali būti fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.