Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, IV a. fojė) nuo balandžio 17 d. iki gegužės 20 d. bus eksponuojama Gražinos Pašakarnienės fotografikos paroda „Aguonų šokis“.

Ciklo „Aguonų šokis“ darbuose organiškai susipina sentimentalūs lauko aguonų skaitmeninių fotografijų vaizdai bei nuotraukų grafiniai vaizdai, sukurti kompiuterinėmis  technologijomis. Tai vaizdiniai, praėję per jausmų, minčių, asociacijų ar prisiminimų prizmę ir tapę naujais daugiasluoksniais ir daugiaprasmiais fotografikos darbais.

„Mitologijoje aguona užima ypatingą vietą. Antikos laikais aguona buvo laikoma šventu dievų  augalu, graikų poetas Teokritas (III a. pr. Kr.) aguoną kildino iš Afroditės ašarų, nukritusių jai apraudant savo mylimojo Adonio praradimą, sapnų dievo Morfėjaus simbolis – aguona, deivei Demetrai šios gėlės buvo aukojamos kaip žemės, miego ir užmaršties simbolis.

Nenuostabu, jog efemeriškas aguonų grožis užbūrė ir mane. Trapūs ir švelnūs lyg šilkas aguonų žiedai prikaustė mano žvilgsnį ir nepaleidžia iki šiol… raudoni aguonų žiedai tarsi aistringos šokėjos raudonais sijonėliais plazda  šokio ritmu“, – rašo autorė.

Parodos pristatymas balandžio 29 d. 17 val.

Maloniai kviečiame!

Renginio metu gali būti fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl  jūs galite būti matomi nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.