Kas sieja žmones? Vieta, kultūra, jausmai, požiūriai, troškimai, vizijos, idėjos, sunkumai, žinios, veiklos – daugybė dalykų, kuriais galime dalintis. Esame dalis globalios informacinės visuomenės, kurioje sutikti į save panašų, rodos, turime daugybę galimybių. Tačiau susitikti su kitu iš tikrųjų – ne tiek ir daug.

Šių metų balandžio 23–30 dienomis vykstančios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės šūkis „Ateik – sužinok ir išmok“ kalba ne tik apie žinias ir mokymąsi visą gyvenimą, bet ir apie vietą, į kurią užsukęs, nesvarbu, kas tu ar koks tu, turėsi galimybę teirautis ir gauti informacijos, išmokti, kur jos ieškoti, susitikti su tau įdomiais įvairių sričių žmonėmis, įgyti naujų įgūdžių, žinių, kūrybinės motyvacijos. Aišku, ir pasiskolinti knygų.

Balandžio 23 d. 11 val. II a. fojė (Radastų g. 2) jau trečius metus sutinkame „Šuns dieną“ (iš tikrųjų ji balandžio 24-ąją. Bet tądien biblioteka užrakinta, paskutinį mėnesio trečiadienį švarinamės). Šį kartą su mumis „VšĮ Penkta koja“ šaunuoliai, besirūpinantys beglobiais gyvūnais. Kauno apskrities viešoji biblioteka ir dienos ambasadorius Pipiras įteiks jiems suneštines socialinės paramos akcijos „Padėk Pipiro MEILEI“ dovanas. Paskui gersime kakavą, fotografuosimės, šnekučiuosimės apie mylimiausius, reikalingiausius, gražiausius augintinius...

Balandžio 25 d. 11 val. kviečiame į išskirtinę „Menų dūzgių“ ekskursiją po biblioteką. Susipažinsite su fondų lobiais, pakilsite į knygų saugyklos bokštą, sužinosite bibliotekos struktūrą, teikiamas paslaugas, kultūrinius renginius, mokymus, mokytojams ir mokiniams skirtas edukacijas. Taip pat išbandysite naują edukacinę programą „Kauno datų ir faktų atvertis“, kurią parengė Kaunistikos skaityklos specialistai, susipažinsite su unikaliu el. žinynu „Kaunas: datos ir faktai“ .

Balandžio 26 d. 17 val. Muzikos skyrius (K. Donelaičio g. 8, salė) kviečia į romansų ir baladžių vakarą „Sustok, akimirka“. Koncertuos VDU Muzikos akademijos profesorė Sabina Martinaitytė ir jos studentai, tarptautinių konkursų laureatai Gabrielė Skromanaitė, Bingnan Xu (Kinija), Vita Džulna, Rokas Jasikas, Irina Krasnenko (Ukraina), Aizhan Sultanova (Kazachstanas), Michal Zemiak (Lenkija), Giedrė Cicėnaitė. Pianistė ir vakaro vedėja prof. Audronė Eitmanavičiūtė. Užsukite pasiklausyti!

Balandžio 30 d. 17.30 val. (Radastų g. 2, 322) svečiuosis Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos autorė Monika Budinaitė. Ji pristatys naujausią savo knygą „Selfų slėnis“ (2018), sulaukusią nemažai Instagram knygų apžvalgininkų dėmesio. Tai keturios istorijos apie mus socialiniuose tinkluose. Dalis skaitytojų autorės pasakojamose istorijose atpažįsta save, dalis piktinasi, kiti tuo gyvena, o dar kiti sako, kad taip nebūna. Ar tikrai? Kviesime socialinių mokslų daktarę Jurgą Bučaitę-Vilkę padiskutuoti su autore ir knygos skaitytojais.

Be šių susitikimų, nepraleiskite mokymų apie naudingus Google produktus ir paiešką mokslinėse duomenų bazėse, knygų restauravimo dirbtuvių ir išskirtinės, unikalios parodos „Bėgimas su vilkais“ (Radastų g. 2, IV a.). 2018 m. Londono knygų mugėje paroda buvo skirta geriausiems vaikų knygų iliustruotojams: Ievai Babilaitei, Linai Itagaki, Kęstučiui Kasparavičiui, Aušrai Kiudulaitei ir kitiems. Tikrai verta užsukti ir pamatyti.

Na, ir žinoma, tradiciškai per bibliotekų savaitę skolininkams, laiku negrąžinusiems leidinių, visos skolos dovanojamos! Nepraleiskite progos grąžinti knygas ir sumažinti jų laukiančiųjų eilę.

Iki susitikimo!


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.