Balandžio 11 d. 17.30 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322) vyks susitikimas su rašytoju, žurnalistu, leidinių redaktoriumi, vertėju, Kauno miesto kultūros premijos laureatu Laimonu Iniu.

Susitikime aptarsime Laimono Inio kūrybą, nemažai dėmesio bus skirta 2018 m. išleistai jo novelių bei esė knygai „Paukščiai vėjyje: taškai ir daugtaškiai“. Joje pasakojama apie garsius menininkus, jų patirtis, gyvenimo prasmės bei kūrybos problemas. Rašoma apie Salomėjos Nėries ir Juozo Tysliavos draugystę, Juozo Tumo-Vaižganto paskutinę išvyką į Palemoną, Fausto Kiršos išvykimą į užsienį 1944 m., Vladą Didžioką ir Barborą Didžiokienę, Adomo Mickevičiaus mokytojavimą Kaune, garsios Miuncheno dailininkės Marianos Veriovkinos viešnagę pas brolį Kauno gubernatorių ir kt. Išskirtina, kad leidinyje pateikiami dar nepublikuoti Mato Šalčiaus laiškai dukrai, Valerijos Čiurlionytės-Karužienės užrašai bei rašytojo Juozo Grušo pasakojimai.

Programoje dalyvaus aktoriai Kristina Kazakevičiūtė, Stanislovas Nacius, solistė, ansamblio „Melodija“ vadovė totorė Rima Kazėnienė, kuri dainomis perteiks vieną iš knygos novelių.

Renginį ves XXVII knygos mėgėjų draugijos pirmininkė Dalia Poškienė. Vakaro metu bus galima įsigyti L. Inio parašytų ir redaguotų knygų.

---

Kauno skaitytojams L. Inis žinomas, kaip padavimų ir legendų knygų apie Kauną ir jo apylinkes („Naktis su Mefistofeliu“, „Milžinai ir nykštukėlis“),  taip pat novelių rinkinio apie pokario Kauną („Hamletas baltomis pirštinėmis“) autorius. L. Inis išleido daugiau kaip 70 knygų, paskelbė daugiau kaip 3,2 tūkst. publikacijų, išvertė 57 knygas.

Išskirtinis rašytojo bruožas – bendravimas su įvairaus amžiaus skaitytojais, susitinkama bibliotekose, kultūros centruose, vaikų darželiuose. Bendraudamas su jaunaisiais skaitytojais, rašytojas pristato legendų, sakmių, padavimų knygas, pasakaites, savo pranešimuose akcentuodamas knygos reikšmę žmogaus gyvenime.

Jis jau beveik 40 metų aktyviai dalyvauja Rašytojų, Žurnalistų sąjungų miesto skyrių, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos veiklose. Aštuoniolika metų dirbęs „Nemuno“ žurnalo vyriausiuoju redaktoriumi L. Inis būrė ir ugdė jaunuosius meno kūrėjus.

L. Inis 2006 m. įvertintas Santakos garbės ženklu už knygas apie Kauną ir kauniečius, 2008 m. jam įteiktas Lietuvos žurnalistų sąjungos medalis „Už nuopelnus žurnalistikai“, 2013 m. įteiktas Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotas medalis, o 2019-aisiais skirta Kauno miesto kultūros premija už ilgalaikę ir aktyvią kultūrinę veiklą.

Renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.