Jau vasario 21–23 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5, Vilnius) šurmuliuos tradicinė Vilniaus knygų mugė, suburianti visus knygų gerbėjus.

Jubiliejinė 20-oji Vilniaus knygų mugė kviečia į nepaprastą nuotykį, pavadintą „Po dvidešimties metų“. Kaip teigia organizatoriai, šiais metais galėsime pasimatuoti, kaip keitėmės bėgant metams, prisiminti, ką pamiršome, atrasti tai, kas geriausia. Mugė lankytojus pasitiks su itin plačia kultūrine programa, atvers naujas erdves, pakvies į susitikimus su lietuvių ir užsienio autoriais, pasiūlys naujo formato renginių bei pateiks nemažai gimtadienio staigmenų.

Į pasimatymą Vilniaus knygų mugėje kviečiame ir mes – Kauno apskrities viešoji biblioteka. Kartu tyrinėsime Kauną, Vilkaviškio kraštą, susipažinsime su Marijampole, stebėsimės garsiausių Lietuvos keliautojų žygiais, išgirsime nepaprastų istorijų apie tarpukario Lietuvos šventes ir iškilmes. Bibliotekų erdvėje mažųjų skaitytojų lauks linksmas edukacinis užsiėmimas su interaktyviomis knygomis, mėgstantys miklinti pirštelius galės išbandyti popieriaus restauravimą, o kūrybiškumą lavinsime gamindami įsegamus ženkliukus.

 

BIBLIOTEKOS RENGINIAI

21 d. 12 val., 1.2 salė

Kauno krašto lobiai internete: el. žinynų „Kaunas: datos ir faktai“, „Vilkaviškio krašto e. etnografijos akademija“ ir portalo „Noriu žinoti“ pristatymas.

Dalyvauja Kauno apskrities viešosios bibliotekos vyresn. bibliografas Mindaugas Balkus, Vilkaviškio raj. sav. viešosios bibliotekos Bibliografijos ir informacijos skyriaus vedėja Gitana Pumerytė-Vosylienė, Marijampolės P. Kriaučiūno viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Vaida Juselytė, renginį moderuoja Julija Genienė.

21 d. 13 val., 3.2 salė

Knygos „100 pakilių akimirkų: tarpukario Lietuvos šventės ir iškilmės“ pristatymas (sud. Rimantė Tamoliūnienė).

Dalyvauja Rimantė Tamoliūnienė, istorikas prof. Jonas Vaičenonis, renginį moderuoja Vilius Kaminskas. Renginio metu bus rodoma archyvinė kino kronika „Laisvę švenčianti Lietuva“.

Bibliotekų erdvėje

02 21–24

Paroda-instaliacija „Kelyje LT“

Moderni, interaktyvi paroda-instaliacija „Kelyje LT“ pasakoja 10 ryškiausių Šimtmečio kelionių ir keliautojų istorijų: apie K. Pakštą, M. Šalčių, A. Pošką, A. Gustaitį ir ANBO-IV eskadrilę, V. Vitkauską, S. Darių ir S. Girėną, jachtos „Ambersail“ Tūkstantmečio odisėją, žygį žemaitukais iki Juodosios jūros, Nacionalinę ekspediciją ir Misiją Sibiras.

21 d.

11–14 val. edukacinis užsiėmimas „Popieriaus restauravimas“

Šiose dirbtuvėse mugės lankytojai susipažins su senųjų knygų spausdinimo ir įrišimo ypatumais, naudotomis medžiagomis, išbandys senųjų knygų restauravimo procesus, sužinos, kaip taisyklingai restauruoti seną, suplyšusį popierių.

16–19 val. kūrybinės dirbtuvės „Įsegamų ženkliukų gamyklėlė“

Ženkliukai būna pašėlę ir rimti, pokštaujantys ir svajingi, netikėti ir paprasti, nuoširdūs ir paslaptingi. O kokį šiandien įsisegsi Tu? Kviečiame vaikus ir jaunimą nusipiešti bei pasigaminti unikalų įsegamą ženkliuką specialiu ženkliukų gaminimo aparatu sau, draugui, mamai ar kaimynui.

22 d.

11–14 val. edukacinis užsiėmimas „Knygos istorijos išmaniai“

Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia vaikus į išmanų knygų pasaulį. Mažųjų dėmesio lauks edukacinės programėlės „Knygos kelias“ ir „Knygos kodas“, kitos kūrybiškumo ugdymui ir saviraiškai skirtos virtualios priemonės, interaktyvios knygos. Piešime, skaitysime, žaisime ir smagiai praleisime laiką!

17–20 val. kūrybinės dirbtuvės „Įsegamų ženkliukų gamyklėlė“

Daugiau apie mugę: https://www.vilniausknygumuge.lt

Iki susitikimo Vilniaus knygų mugėje!


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.