Gruodžio 11 d. antradienį 18 val. I a. salėje (Radastų g. 2) rodysime Lietuvos švedo Jono Ohmano ir Amerikos lietuvio Vinco Sruoginio kurtą filmą „Nematomas frontas“ (2013). Tai sovietų valdžios struktūrų naudotas kodinis pavadinimas partizanų judėjimui Lietuvoje įvardyti. Filmas tęsia Juozo-Lukšos Daumanto temą tik kitu, gal kiek neįprastu kampu stengiamasi atskleisti ir išryškinti lietuvio charakterį, užgriebti jo esmę.

Apie režisierius

Vincas Sruoginis (g. 1973 m. JAV) Niujorke kūrė reklamą, dirbo televizijos ir kino industrijoje. Gilindamasis į Lietuvos istoriją ir kalbą bei pasitelkdamas savo profesinę patirtį, garsaus lietuvių tremtinio anūkas pasakoja unikalią pokario partizanų istoriją.

Jonas Ohmanas (g.1965 m. Švedijoje) – kino kūrėjas, žurnalistas, vertėjas, paramos organizacijos Ukrainai „Blue/Yellow“ vadovas, kuriam neseniai suteikta ir Lietuvos pilietybė, sukūrė penkis dokumentinius istorinius filmus Lietuvos televizijai. Intensyvus darbas ir nuolatinis gilinimasis į Rytų Europos XX a. istoriją padėjo stiprius pamatus kuriant dokumentinį filmą.

„Nematomas frontas“ (dokumentinis), 2013, rež. Jonas Ohmanas, Vincas Sruoginis, 76 min., Lietuva, JAV, Švedija, N-13.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.