2018 m. gruodžio 6 d., ketvirtadienį, 18 val. Kauno apskrities viešoji biblioteka (Radastų g. 2, IV a. fojė) kviečia į istorinių žemėlapių parodos „Armėnija senoviniuose žemėlapiuose“ atidarymą. Gerą nuotaiką sukurs gyvai atliekama Armėnijos liaudies muzika.

Šios parodos tikslas – pristatyti lankytojui žemėlapius, kuriuose Armėnijos istorijos fragmentus galima matyti taip, kaip juos sukūrė ir aprašė graikų-romėnų, romanų, musulmoniškų ir vakarų šalių geografai bei kartografai. Parodoje pristatomi žemėlapiai yra surinkti iš viso pasaulio garsių šaltinių ir kolekcijų. Tarp jų yra keli nauji žemėlapiai, taip pat du specialiai šiai parodai paruošti žemėlapiai.

Paroda pristato virš 60 žemėlapių, įrodančių, kad tautos negalima sunaikinti ir nugalėti. Nors ir praradusi daug savo istorinių žemių, armėnų tauta ir šalis neišnyko ir užima garbingą vietą tarp viso pasaulio tautų.

Šiandien Armėnija – išėjimo į jūrą neturinti valstybė pietinėje Užkaukazėje, tačiau anksčiau ji buvo didelė regiono valstybė tarp Juodosios, Viduržemio ir Kaspijos jūrų.

XVI – XIX a. tradiciškai armėnų gyvenamas teritorijas – Rytų Armėniją ir Vakarų Armėniją valdė tai Osmanų imperija, tai Persijos imperija. XIX a. viduryje Irano valdomą Rytų Armėniją užkariavo Rusija, o didžiąją dalį vakarinių teritorijų toliau valdė Osmanų imperija. 1918 m. susikūrė Pirmoji Armėnijos Respublika, vėliau prijungta prie Sovietų Sąjungos, o 1991 m. susikūrė šiuolaikinė Armėnijos Respublika.

Visus susidomėjusius kviečiame į šios unikalios parodos atidarymą!

Paroda veiks iki 2019 m. sausio 5 d.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.