Kauno apskrities viešoji biblioteka (Radastų g. 2, IV a. fojė) lapkričio 12 d., pirmadienį, 18 val. kviečia į fotografo ir keliautojo Vytauto Zinkevičiaus fotografijų parodos „Žmonės eina į kalnus“ atidarymą.

V. Zinkevičius kalnais domisi nuo 1982 metų. Autorius aplankė Vakarų Kaukazą, Pamyrą, Altajų, Krymą, Centrinį Kaukazą, Tian Šanį, Tatrus, Fanų kalnus, Tolimųjų Rytų Kamčiatkos pusiasalio vulkanus ir kt. Kalnuose V. Zinkevičius jaučiasi kaip namuose – galbūt dėl to, jog Vytautą visada traukė žmogaus nepaliesta laukinė gamta. Teko nugalėti daug sunkumų: įveikti sraunias kalnų upes, stačias uolas, milžiniškų akmenų užtvaras, gilius ledo plyšius, apledėjusius kalnų šlaitus, nuo kurių niekada nenutirpsta sniegas.

Fotomenininko darbuose – atšiaurūs ir masinantys kalnai su snieguotomis viršūnėmis ir skurdžia augmenija, žydinčiomis pievomis ir vienu kitu žmogumi. Parodos autorius prisipažino, kad šioje parodoje, deja, nėra saulėtų ar spalvingų vaizdų.

„Žmogus ir kalnai – šie du žodžiai yra neatsiejami. Kodėl žmogus lipa į kalnus? Vieni užlipa, nusileidžia ir daugiau nebelipa. Kiti suserga kalnų liga – užlipai į vieną, reikia lipti ir į kitą. Taip pat ir fotografuodamas kalnus aš sergu kalnais. Jeigu vien tiktai įlipi į kalną ir iš žygių po kalnus neparsiveži įspūdingų nuotraukų, kurias gali parodyti kitiems žmonėms, tai lyg ne visą darbą atlieki. Neįmanoma perduoti to jausmo tiems, kurie nėra buvę kalnuose, tačiau rengdamas parodas nors dalelę įstabios gamtos grožio aš parvežu žmonėms. Nes mano dvasia ir širdis ten, kalnuose...“, – pasakojo V. Zinkevičius.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.