2017 m. vasario 9 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322 kamb.) svečiuosis keliautoja, kelionių žurnalistė Kristina Stalnionytė.

Aistringa keliautoja, daugybės straipsnių turizmo, kultūros, istorijos, archeologijos ir kitomis temomis, knygų „Šuarų žemė“ (2014 m.), „Peru spalvos“ (2016 m.) autorė pristato atnaujintą, papildytą fotografijomis, žemėlapiais ir tekstais knygą „Kelias į Santjago de Kompostelą“. Pirmasis šios knygos leidimas pasirodė 2010 m.

Į solidų leidinį sugulė per 42 dienas nueiti 775 kilometrai. Kelias, kuprinė, nutrintos kojos. Ranka paliečiama šv. Jokūbo kelio Ispanijoje istorija, simboliai, legendos. Tai pasakojimas apie vieną piligrimystę ir piligrimus iš viso pasaulio. Nuotykių ir apmąstymų kupinas kelias veda pro didingas viduramžių pilis, bažnyčias ir vienuolynus, per istorinius miestus, javų laukus ir miškus. Verčiant knygos puslapius ir taip kartu su K. Stalnionyte žingsniuojant iki pat Santjago de Kompostelos, atsiskleidžia keturių Šiaurės Ispanijos regionų kultūra, papročiai, virtuvė, vyndarystė.

Vieniems šis Kelias – didis nuotykis, kiti keliauja pagauti smalsumo, treti – troškimo pažinti ne tik svetimą kraštą, žmones, kultūrą, bet ir save. Kad ir koks būtų tikslas, Kelias vienas ir visi juo žingsniuodami patiria neišdildomų įspūdžių. Kaip teigia knygos autorė, jai šis Kelias buvo išsipildžiusi svajonė.

„Kelias nėra atkarpa nuo taško A iki taško Z. Svarbiausia, kad sąmoningai žengtum kiekvieną žingsnį, matytum, kas vyksta aplink tave, nebūtum abejingas žmonėms, mokėtum įsigyventi į dabartį. Tik tada kelias tampa gyvas ir tikras“, – apie kelio ir keliavimo prasmę klaba K. Stalnionytė.

Renginys nemokamas. Bus galima įsigyti pristatomą leidinį.


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.