Paskutinį lapkričio penktadienį minima Nieko nepirkimo diena, kuri skatina atsigręžti į vartotojiškumo problemas ir savo asmeninius įpročius. Nieko nepirkimo diena – menininko Tedo Dave'o iš Kanados (Vankuverio) inicijuota akcija, siekianti atkreipti dėmesį į perdėtą vartotojiškumą, jo žalą planetai ir socialinei aplinkai.

Siekdama paminėti šią dieną ir skatindama sąmoningumą, Kauno apskrities viešoji biblioteka lapkričio 27 d. 17 val. kviečia į virtualią paskaitą „Gamtosauga kaip savarankiškas gyvenimas: nuo Henry David Thoreau iki Paul Virilio“ bibliotekos Facebook paskyroje su filosofijos mokslų daktaru Mantu Antanu Davidavičiumi.

Vartotojiškas gyvenimo būdas ir vartojimo kultūra – tai vienos iš pagrindinių globalios aplinkosauginės krizės priežasčių. Tačiau bet kokios alternatyvaus kelio arba kitokios gyvensenos paieškos dažnai atsiduria aklavietėje. Ar gyvendami šiuolaikinėje miestų visuomenėje mes paprasčiausiai neturime kitos išeities? Ką ir kaip turėtume keisti, kad visuomenė sugebėtų egzistuoti tvariai?

Kviečiame drauge pasvarstyti šiuos klausimus, remiantis Henry D. Thoreau ir Paul Virilio filosofija.


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.