Švelnėjant karantino sąlygoms, Kauno apskrities viešoji biblioteka lankytojams atveria dar daugiau erdvių ir atnaujina daugelio paslaugų teikimą. Nuo gegužės 18 d. bibliotekoje galima ne tik atsiimti ir grąžinti užsakytus leidinius, bet ir lankytis skaityklose, renginiuose, mokymuose, naudotis interneto prieiga, spausdinimo ir skenavimo paslaugomis. Skaitytojų aptarnavimas vyksta užtikrinant saugumo ir higienos reikalavimus, ribojant skaitytojų srautus bei laikantis vartotojų aptarnavimo tvarkos. Taip pat teikiamos ir nuotolinės paslaugos.

 

Knygų pristatymo į namus paslauga

Karantino laikotarpiu, siekiant didinti paslaugų prieinamumą ir apsaugoti rizikos grupės asmenis, vyresniems nei 60 m. amžiaus vartotojams rezervuotų ir / ar užsakytų leidinių skolinimo paslauga teikiama pristatant leidinius į namus, vartotojui šią paslaugą užsakant telefonu ((8 37) 32 43 57). Leidinių pristatymas į namus vykdomas 1-2 kartus per savaitę.

Leidinių išdavimas ir grąžinimas

Leidiniai išduodami Radastų g. 2 II a. fojė, Muzikos leidinių skyriuje (K. Donelaičio g. 8) ir Vaikų literatūros skyriuje (K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2) esančiuose išdavimo punktuose. Rekomenduojama leidinius užsisakyti iš anksto (internetu, telefonu arba el. paštu) ir į biblioteką atvykti jau gavus užsakymo patvirtinimą.

Nuo gegužės 18 d. skaitytojai gali lankytis daugelyje skaityklų. Radastų g. 2: Grožinės, Humanitarinės, Gamtos mokslų literatūros skaityklose, taip pat Meno leidinių skaitykloje. K. Donelaičio g. 8: Senųjų ir retų spaudinių skyriaus skaitykloje. Periodikos skaitykla vartotojų neaptarnauja – periodiniai leidiniai ir laikraščiai vartotojams neišduodami.

Dėl išsamesnės informacijos galite teirautis:

Paskolintus leidinius skaitytojai gali grąžinti savitarnos įrenginiu (Radastų g. 2, prie tarnybinio įėjimo).

Taip pat leidinius galima grąžinti į specialiai įrengtas dėžes:

  • Radastų g. 2: II a. fojė, aptarnavimo vietose Grožinė literatūra (III a. fojė), Humanitarinė literatūra (418 kamb.), Gamtos mokslų literatūra (415 kamb.), Meno leidinių skaitykloje (406 kamb.);
  • K. Donelaičio g. 8: I a. fojė ir Senųjų ir retų spaudinių skyriaus skaitykloje;
  • K. Donelaičio g. 8 /Lydos g. 2 (Vaikų literatūros skyriuje): I a. fojė.

Grąžinti leidiniai 24 val. laikomi karantine bibliotekoje tam skirtoje patalpoje ir tik tuomet išbraukiami iš skaitytojo formuliaro. Skolintis karantinuojamų leidinių negalima.

Karantino laikotarpiu delspinigiai už vėluojamus grąžinti leidinius neskaičiuojami.

Renginiai ir mokymai

Biblioteka kvies lankytojus stebėti ne tik nuotolinius renginius ir mokymus internete, bet ir atvykus į biblioteką. Nuo gegužės 18 d. bus organizuojamos veiklos atvirose erdvėse, o nuo gegužės 30 d. – renginiai, mokymai, edukacijos vyks ir uždarose erdvėse, dalyvaujant ne daugiau 30 žmonių bei laikantis 2 metrų atstumo.

Kitos paslaugos

Nuo gegužės 18 d. bibliotekoje galima naudotis viešosios interneto prieigos kompiuteriais (Radastų g. 2, II a. fojė). Esant dideliam vartotojų srautui, vieno seanso vienam vartotojui trukmė – 1 val. Taip pat lankytojai gali naudotis savo asmeniniais kompiuteriais ir nemokamu belaidžio interneto ryšiu IV a. skaityklose.

Skaityklose ir / ar aptarnavimo vietose vartotojams bus teikiamos konsultacijos, dokumentų fragmentų skenavimas ir kopijavimas.

Biblioteka siūlo laiką namuose praleisti žaismingai, kūrybingai bei naudingai ir atveria elektroninių išteklių lobynus – žaidimus, virtualius turus, parodas ir kt. Kviečiame užsukti į virtualią biblioteką >>>

Saugumo reikalavimai

Atvykus į biblioteką privaloma laikytis saugaus 2 metrų atstumo, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis karantino metu nustatytų higienos normų.

Bibliotekoje nerekomenduojama lankytis rizikos grupės asmenims (vyresnio nei 60 m. amžiaus asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis).

Bibliotekos darbo laikas

Radastų g. 2: I-V 11.00–19.00; VI 10.00–14.00
K. Donelaičio g. 8 ir K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2: I-V 10.00–18.00; VI 10.00–14.00

Dezinfekavimo pertraukų metu skaitytojai neaptarnaujami.

KAVB paslaugų teikimo bibliotekos patalpose karantino švelninimo laikotarpiu tvarka (.pdf, 422 KB)


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.