Gruodžio 3 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje startavo akcija „Padėk įsikurti bičiuliams“. Jos metu kviečiama paremti Kauno „Arkos“ bendruomenę, kuri visai neseniai persikėlė į pirmuosius Savarankiško gyvenimo namus Kauno miesto centre.

Šiuo metu reikalinga finansinė parama buto nuomai ir jo įrengimui, tad raginame prisidėti kuriant bičiulių namus. Pinigus renka ir patys naujųjų namų gyventojai: parduoda pagamintas žvakes, rengia dirbtuves ir pan., tačiau to nepakanka. Kviečiame prisidėti prie kilnaus tikslo ir sukurti mažą stebuklą!

Bute Kauno centre gyvens apie penkis-šešis suaugusius žmones, turinčius intelekto negalią, – tai vadinamieji bičiuliai. Nedidelėje šeimos tipo bendruomenėje pasikeisdami gyvens ir trys asistentai (darbuotojai). Pasaulyje jau pusšimtį metų vykdoma praktika, padedanti spec. poreikių turintiems žmonėms įsitraukti į visuomenę ir gyventi visavertį gyvenimą pagal savo reikmes.

Kaip padėti?

Geradariai pinigus gali pervesti į sąskaitą, mokėjimo paskirtyje nurodydami: parama Gyvenimo namams.

Bendruomenės sąskaita:
LT 707044060007819851 arba užėjus į www.kaunoarka.lt pervesti tiesiogiai per Payserą.

Pirmąją „Arkos“ bendruomenę 1964 m. Prancūzijoje įkūrė Žanas Vanje (Jean Vanier) su negalią turinčiais Rafaeliu ir Filipu. Bendruomenės tikslas – kad intelekto negalią turintys žmonės ir sveikieji gyventų kartu. Pasaulyje yra 154 „Arkos“ bendruomenės, įsikūrusios 38-iose šalyse, penkiuose žemynuose. Kaune „Arkos“ bendruomenė gyvuoja jau 9 metus.


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.