Gruodžio 3 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje startavo akcija „Padėk įsikurti bičiuliams“. Jos metu kviečiama paremti Kauno „Arkos“ bendruomenę, kuri visai neseniai persikėlė į pirmuosius Savarankiško gyvenimo namus Kauno miesto centre.

Šiuo metu reikalinga finansinė parama buto nuomai ir jo įrengimui, tad raginame prisidėti kuriant bičiulių namus. Pinigus renka ir patys naujųjų namų gyventojai: parduoda pagamintas žvakes, rengia advento vainiko pynimo dirbtuves ir pan., tačiau to nepakanka. Kviečiame prisidėti prie kilnaus tikslo ir prieš didžiąsias šventes sukurti mažą stebuklą!

Bute Kauno centre gyvens apie penkis-šešis suaugusius žmones, turinčius intelekto negalią, – tai vadinamieji bičiuliai. Nedidelėje šeimos tipo bendruomenėje pasikeisdami gyvens ir trys asistentai (darbuotojai). Pasaulyje jau pusšimtį metų vykdoma praktika, padedanti spec. poreikių turintiems žmonėms įsitraukti į visuomenę ir gyventi visavertį gyvenimą pagal savo reikmes.

Kaip padėti?

Geradariai pinigus gali pervesti į sąskaitą, mokėjimo paskirtyje nurodydami: parama Gyvenimo namams.

Bendruomenės sąskaita:
LT 707044060007819851 arba užėjus į www.kaunoarka.lt pervesti tiesiogiai per Payserą.

Pirmąją „Arkos“ bendruomenę 1964 m. Prancūzijoje įkūrė Žanas Vanje (Jean Vanier) su negalią turinčiais Rafaeliu ir Filipu. Bendruomenės tikslas – kad intelekto negalią turintys žmonės ir sveikieji gyventų kartu. Pasaulyje yra 154 „Arkos“ bendruomenės, įsikūrusios 38-iose šalyse, penkiuose žemynuose. Kaune „Arkos“ bendruomenė gyvuoja jau 9 metus.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.