Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje nuo šio pavasario startuoja net 5 naujos Kultūros paso programos. Mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunuoliams sukurti edukaciniai užsiėmimai kvies susipažinti su dizainu, knygos menu, popieriaus restauravimu, baltų raštais ir net hiphopo kultūra. Sužinoti daugiau apie kultūrą ir pažadinti savo kūrybingumą – pirmyn į biblioteką!

 

 

Susikurk išskirtinį maišelį!

4–6 klasių moksleiviai kviečiami į dailės pamoką pažvelgti kitu kampu: tapti dizaineriais ir susikurti originalaus, savito ir žaismingo dizaino maišelį! Edukacinių–kūrybinių dirbtuvių „Tekstilės istorija kitaip: pažink ir kurk“ metu naršysime po bibliotekoje saugomas knygas apie meną, susipažinsime su marga ir spalvinga tekstilės istorija, o teoriją išmėginsime praktiškai – specialiais tekstilės dažais marginsime medvilninius maišelius.

Susipažink su knygos menu!

Norite susipažinti su rankraštinėmis ir pirmosiomis spausdintomis knygomis? Jums įdomu, kokie buvo leidinių puošybos elementai viduramžiais? Kūrybinėse piešimo dirbtuvėse „Knygos menas“ 1–6 klasių moksleiviai susipažins su senosios knygos spausdinimo istorija, pamatys pirmųjų spausdintų knygų – inkunabulų – originalus (jiems daugiau nei 500 metų), sužinos, kaip knygos buvo puošiamos, iliustruojamos. Naudodami pagrindines tapybos ir piešimo priemones, moksleiviai patys pieš inicialines raides.

Išmok restauruoti popierių!

Kviečiame 4–8 klasių moksleivius išbandyti knygų restauratoriaus profesiją! Išklausę pasakojimo apie knygos istoriją, spausdinimo pradžią ir iššūkius, senųjų leidinių įrišimo ypatybes, tyrinėsime pirmuosius spausdintų knygų (inkunabulų) originalus, taip pat išmėginsime profesionalias restauravimui skirtas priemones ir pabandysime patys prevenciškai konservuoti suplyšusį popierių.

Tyrinėk baltų raštus!

5–9 klasių moksleivius biblioteka kviečia nerti į senųjų ornamentų gelmę ir tapti baltiškų ženklų tyrinėtojais! Kūrybinių dirbtuvių metu atrasime gilesnę baltų raštų prasmę, sužinosime, kokie ženklai simbolizuoja ugnį, orą, žemę ir vandenį, ką reiškia tam tikri simboliai, skaičiai, spalvos ir garsai. Išsirinkę patikusį baltišką ženklą ir dailės priemones, imsimės kūrybos: baltų ženklus raitysime ant specialiai paruošto plokščio akmenuko arba dekoruosime knygų skirtukus.

Kurk hiphopo ritmu!

Ei, moksleivi! Tėvai ir vėl baisisi Tavo klausoma muzika? Mokytoja prarado viltį iš Tavęs atimti ausinukus? Eilėje į repo koncertą gali prastovėti kelias valandas? Tu ne vienas! Mūsų daug tokių! Čiupk klasės draugus, mokytoją ir skubėk į mūsų biblioteką! Hiphopo kultūros pažinimui skirtame užsiėmime ne tik susipažinsi su Lietuvos hihpopo istorija, bet ir pats tapsi repo guru – vertinsi ir analizuosi kitų atlikėjų kūrinius, kursi naujus ir repuosi.

Atvyk į laikinąją sostinę nelaikino hiphopo <...> gyvai susimatysim visi live from Kaunas streets!

P. S. Kultūros paso užsiėmimai pradinukams

Primename, kad Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje taip pat vykdomos pradinukams skirtos 3 Kultūros paso programos. Edukacinės dirbtuvės su planšetiniais kompiuteriais „Knygos istorijos išmaniai“ supažindins su vaikų užimtumo galimybėmis naudojant išmanias technologijas, skaitymą ir kūrybiškumą paskatins kūrybinės dirbtuvės „Gamtos formų atspaudai“ ir „Sapnų ir svajonių gaudyklės“.

Daugiau informacijos ir registracija: https://kulturospasas.emokykla.lt. Hiphopo edukacija startuos gegužės mėn. pabaigoje. Sekite informaciją.

 

KP logo 150


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.