Biblioteka siūlo vis daugiau paslaugų įvairioms skaitytojų grupėms, ypač patiriantiems socialinę atskirtį ir žmonėms su negalia. Pastebėję, jog lankytojus labiausiai jungia knygos ir kūrybiniai užsiėmimai, supažindiname juos su naujais leidiniais, rengiame temines knygų parodas bei pristatymus. Taip pat suteikiame daug laisvės kūrybinėms idėjoms įgyvendinti – rengiame dirbtuves. Kūrėme japoniškas vėduokles, vėliau surengėme darbų parodą. Bendradarbiaujame su Kauno specialiąja ir J. Laužiko specialiąja mokyklomis, Neįgaliojo jaunimo užimtumo centru.

Interaktyvumas – be išimčių

Tėvams nuogąstaujant, kad neįmanoma vaiką sudominti knyga, mes manome kitaip. Tačiau visi sutariame dėl vieno – interaktyvios knygos Lietuvoje populiarėja žaibo greitumu. Skaitytojams jos naujiena, o ir leidinių su interaktyviais elementais pasirinkimas dar nėra platus. Net jeigu dėl negalios šių knygų nepavyksta perskaityti pačiam, jos įtraukia, leidžia jaustis taip, tarsi pats skaitytum.

Kaip aprašyti į jokias statistines lenteles netelpantį rezultatą?

Formaliai – tai specialiųjų poreikių skaitytojas, bet mums – ypatingas lankytojas. Jis visuomet būna dėkingas, o pažinimo džiaugsmo kupinos akys ir šypsena – didžiausias mūsų darbo įvertinimas. Be to, nepamirškime vieno svarbaus aspekto – turime tik porą valandų, skirtų kartu skaityti ar kurti. Kadangi šis laikas ganėtinai trumpas, susitelkiame tik į geras emocijas, be užuominų apie problemas ar rūpesčius.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.