2018 m. kovo 2 d., penktadienį, 11 val. kviečiame visus pasitikrinti lietuvių kalbos žinias ir rašyti Nacionalinį diktantą Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 418 kamb.).

Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. Šiais metais visa šalis diktantą rašo jau 11-ą kartą. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

Norinčius rašyti diktantą bibliotekoje kviečiame registruotis el. paštu renginiai@kvb.lt arba tel. (8 37) 324 417 iki vasario 26 d.

2018 m. konkurso etapai: I-as turas vyks kovo 2 d. Transliacija 11 val. per LRT Radiją ir internetu. Finalas vyks balandžio mėn.

Nacionalinio diktanto taisyklės:

• Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija;
• Konkurso dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose;
• Ant lapo, kuriame rašomas diktantas, privalu užrašyti savo vardą, pavardę, mokyklą (jei esate moksleivis,-ė) ar įmonę (jei dalyvaujate kaip įmonės atstovas,-ė) adresą, telefoną ir e. pašto adresą;
• Asmenys, dalyvausiantys Diktanto finale, apie tai informuojami asmeniškai;
• Diktanto tekstas paskelbtas www.diktantas.lt bei www.vlkk.lt;
• Nacionalinio diktanto konkurse negali dalyvauti lituanistai.

Dėmesio: dėl didelio dalyvaujančiųjų kiekio į finalą atrenkami tik geriausi darbai – mokytojų komisija darbus tikrina tik iki 5–6 klaidos. Todėl parašius rekomenduojame pasilikti savo teksto kopiją ir pasitikrinti, kaip jums sekėsi, savarankiškai.