„Kūryba yra nuolatinė būsena, geriausios idėjos gimsta staiga, savęs neverčiant „ką nors sukurti“, todėl vengiu tapyti pagal užsakymą, nes jaučiuosi įsprausta į rėmus, nelieka vietos improvizacijai. Kol neištransliuoju to, ką „matau“ galvoje, negaliu nei dirbti, nei ramiai valgyti. Pabaigus paveikslą, rezultatas dažnai būna visai kitoks, negu buvo numatyta pradžioje, pradėtas darbas turi savo energetiką, gyvenimą, jaučiu, kad jis valdo mane, o ne aš jį. Gyvenime esu ieškotoja ir noriu visur įžvelgti prasmę, todėl dauguma mano darbų yra su paslėptais simboliais, verčiantys susimąstyti ir atrasti šiek tiek daugiau, nei matosi drobėje.

Labai mėgstu keliauti, nauji įspūdžiai ir kelionės skatina kūrybiškumą. Naujose šalyse sugeriu visas spalvas, kvapus ir vaizdus, kurie sugula į reikiamas lentynėlės, kad vėliau būtų panaudoti kuriant naujus darbus. O darbai, kaip ir gyvenimas, spalvingi ir emocingi. Atsisakau gyventi pilkai ir nepastebimai, tai atsispindi ir mano tapyboje. Nors geriausiai jaučiuosi gamtoje, nemažai mano sukurtų tapybos darbų yra apie miestus. Miestai skirtingi, lyg žmonės – simbolis to, ką nešiojamės viduje, kuo skiriamės nuo kitų. Kiekviename mūsų yra po miestą, kurį puoselėjame ir auginame arba apleidžiame...“

Kviečiame visus pamatyti ir pajausti tapytojos Margaritos Adomavičienės atvaizduotą „Miesto dvasią“. Personalinė paroda eksponuojama 2017 m. gegužės 3–30 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, II a. fojė).

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.