2017 m. kovo 24 d., penktadienį, Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, II a. fojė) atidaroma fotografijų paroda „Ypatingi elementai aplinkoje – laiko ženklai“, kurią organizavo Varšuvos ekologijos ir vadybos universiteto Architektūros fakultetas. Eksponuojamos nuotraukos iš Zakopanėje (Lenkija) 2015 m. rugsėjį surengtos tarptautinės konferencijos „KRAJart 2015“ ir po jos vykusio plenero. Konferencijos dalyvių pateikti mokslinių tyrimų ir meninių ieškojimų rezultatai ne tik rodo laiko įtaką žmogaus sukurtai materialiajai aplinkai, bet ir fiksuoja nuolat besikeičiantį meninio skonio ir etikos supratimą.

Konferencijos leitmotyvas atitiko fotografijos plenero, vykusio Gliczarow Gorny, Poronin ir Murzasichle kaimų apylinkėse, temą. Plenero vietos pasirinkimą lėmė kelios aplinkybės, iš kurių bene svarbiausia – nuostabi kalnuota vietovė, kur įsikūręs Gliczarow Gorny kaimas. Tai viena iš aukščiausiai kalnuose esančių Lenkijos gyvenviečių su nuostabiu tolumoje dunksančių Tatrų ir arčiau išsidėsčiusių kalnų grandinių vaizdu.

Visuotinai pripažįstama, kad šio unikalaus regiono istorinio kraštovaizdžio elementai sparčiai nyksta. Bandymai išsaugoti vertingas vietinės architektūros tradicijas susiduria su rinkos ekonomikos realybe. Senoviniai kalniečių namai griaunami, tačiau vietos bendruomenės tam nepasipriešina. Taip lėtai nyksta per šimtmečius susiformavusi originali regiono kaimo kultūra, kurios architektūrinės formos organiškai dera su asketiška ir paprasta aplinka.
 

Plenero dalyvių nuotraukos rodo senųjų architektūros formų nykimą, jų transformaciją ir naujų formų radimąsi. Dauguma nuotraukų – ne tik šių pasikeitimų dokumentavimo įrankis, bet ir asmeninio požiūrio pateikimo būdas. Taigi kyla klausimas,  koks yra fotografijos vaidmuo – ar objektyviai perteikti matomus vaizdus, ar įamžinti individualią reakciją į juos?

Paroda veiks iki balandžio 18 d. Įėjimas nemokamas. Kviečiame pasigrožėti!

>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.