Nuo 2017 m. kovo 24 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, IV a. fojė) eksponuojama kaunietės tekstilininkės Eglės Jesulaitytės tekstilės aplikacijų paroda „Šilko skraistė“.

Autorė baigė Vilniaus dailės akademiją, surengė kelias dešimtis personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, yra nuolatinė katalikų dailininkų religinio meno „Gloria Deo“ parodos dalyvė. Naudodama tradicines tekstilės technikas ir medžiagas (gobeleną, nėrinius, aplikacijas ir siuvinėjimą), ji kuria originalius, įtaigius, šilumą skleidžiančius darbus. Be to, menininkė savo idėjas įgyvendina ir tapydama.

Stilizuotos figūros, originalūs meniniai sprendimai atskleidžia savitą autorės pasaulio suvokimą. Įkvėpimas, polėkis, svajojimas, nepasiekiamo siekis asocijuojasi su tikėjimu geresniąja būties puse. Menininkė neria į sielos gelmes, kad atrastų Dangaus palaimą, išlaisvinančią kūrybines galias, todėl jos darbai daugiasluoksniai, kupini užburiančios paslapties. Žaismingi potėpiai, jaudinantys piešiniai, karpiniai ir nėriniai, skirtingų audinių derinimas padeda autorei sustabdyti laiko tėkmę, iš mažų užuominų suvokti Paslaptį. „Ne tiek svarbu, kas mes esame, kaip labai svarbu, kas yra tarp mūsų, koks mūsų santykis su kitu. Tai keičia mūsų pažinimo galias ir tampa kiekvienos išminties ir inteligencijos priežastimi, įgalina priimti Aukštybių dovanas, atnaujinti Pasaulio Veidą“, – teigia autorė.

Paroda veiks iki balandžio 24 d. Įėjimas nemokamas. Kviečiame pasigrožėti!

>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.