Norite sužinoti istorijas, apie skaityklas, lūžtančias nuo bibliotekos skaitytojų? Apie renginius, į kuriuos suplūsdavo minios žmonių? Kviečiame susipažinti su virtualia galerija „Senoji biblioteka“.

Virtuali galerija yra parengta pagal Kauno apskrities viešosios bibliotekos ekspoziciją „Senoji biblioteka“ (Radastų g. 2, 234 kamb.), kurioje rasite ilgai rinktus, kadaise tokius įprastus, o šiandien egzotiškai atrodančius daiktus prikeltus naujam gyvenimui. Ekspozicijoje lankytojai, paprastai ieškantys informacijos elektroniniuose kataloguose ir duomenų bazėse, pasimokę bibliotekinio rašto gali su plunksna ir tušu užrašyti kataloginę kortelę. Čia pat eksponuojamos kataloginių kortelių rengimo, knygų saugyklos durų plombavimo, leidinių ženklinimo, apskaitos ir tvarkymo priemonės.

Atkurta XX a. antrosios pusės bibliotekininko darbo vieta su pirmuosius bibliotekos gyvavimo dešimtmečius menančiais baldais – stalu, dokumentų spinta, kataloginėmis spintelėmis, kasdienio naudojimo daiktais – rašomąja mašinėle, raštinės reikmenimis. Šalia stovinčioje lentynoje – to meto profesinė literatūra, stenduose – įvairūs su bibliotekos veikla susiję dokumentai (skaitytojų bilietai ir formuliarai, darbuotojų pažymėjimai ir pan.), oficialūs raštai ar sovietinę ideologiją atspindintys sveikinimai bei apdovanojimai, garsių dailininkų sukurti ekslibrisai, įvairioms progoms skirti suvenyrai, kvietimai... Akį traukia bibliotekos darbuotojų rengti rankraštiniai sienlaikraščiai ir archyvinės nuotraukos, kuriose – pirmieji bibliotekos vadovai, personalas, kasdienybės, švenčių, kultūrinių renginių akimirkos.

Bibliotekos istoriją pristatanti ekspozicija – svarbi jaunimo edukacijos priemonė, vyresnės kartos skaitytojams – nostalgiškas žvilgsnis į praeitį, o darbuotojams – paskata puoselėti tradicines vertybes, nuolat tobulėti ir žengti į priekį.

Norėdami užsisakyti ekskursiją, supažindinančią su ekspozicija „Senoji biblioteka“ kreipkitės į Informacinių paslaugų skyrių (Radastų g. 2, 324 kamb., tel. (8 37) 32 42 48 arba el. p. ekskursijos@kvb.lt).


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.