110 bibliotekos lankytojų, draugų ir darbuotojų užpildė karantino apklausos klausimyną. Atrodo, nei daug, nei mažai. Bet džiugina tai, kad ši visiškai nereprezentatyvi ir nepatikima apklausa leido šyptelti į ūsą ir suteikė nemažai informacijos apie mūsų nekasdienišką kasdienybę. Taigi ačiū visiems atsakiusiems į klausimus.

Sociologijos skrynelė, tai rubrika atsiradusi covid-19 pandemijos ir karantino metu. Šį pavasarį Kauno apskrities viešoji  biblioteka savo lankytojams norėjo pasiūlyti labai daug įvairių paskaitų, tarp jų ir sociologinių bei antropologinių. Tačiau nenumatytos aplinkybės privertė planus gerokai pakoreguoti. Taigi gimė idėja sukurti rubriką Sociologinė skrynelė. Sociologinė, nes ją rengia sociologijos entuziastė, o skrynelė, todėl, kad tai nebus itin išsamūs moksliniai straipsniai ar studijos, o nedideli tekstai supažindinantys su kai kuriomis sociologinėmis, antropologinėmis, filosofinėmis ar tarpdisciplininėmis idėjomis. Taigi kviečiame praverti skrynelės duris ir žvilgtelėti vidun.

„Onleihe“ – tai skaitmeninė Goethe‘s instituto Vilniuje biblioteka. Ši paslauga suteikia galimybę tam tikram laikotarpiui pasiskolinti tokias skaitmenines medijas, kaip e. knygos, e. garso įrašai ar e. spauda. Tai galite padaryti tiesiog parsisiųsdami norimą mediją, naudodamiesi siūloma „Onleihe“ paslauga.

Pastarąsias 2 savaites bibliotekos Facebook paskyroje vyko iššūkis #laikassau. Jeigu nespėjote prisijungti, ar norėtumėt jį pakartoti – ne bėda! Visus iššūkius, Jūsų patogumui, rasite čia.

Kviečiame parašyti bibliotekos istoriją kitaip. Tegu ji būna įpinta į tavo ar tavo pažįstamo žmogaus gyvenimo momentą, kuriuo mielai pasidalintum su kitais.

Kviečiame susipažinti su virtualiomis režisieriaus Gyčio Padegimo paskaitomis, kurios 2019 m. buvo skaitytos bibliotekos Meno leidinių skyriuje (iniciatyva buvo skirta Laikinosios sostinės atminimo metams).

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.