• PASKAITA „Prekariatas: vienos klasės požymių visuma ar visus persmelkianti patirtis“

  2019 m. lapkričio 20 d.
  17.30 val.
  Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2, 322

  Kada? Lapkričio 20 d. 17:30 val.
  Kas? Paskaita „Prekariatas: vienos klasės požymių visuma ar visus persmelkianti patirtis“
  Apie ką kalbėsime? Ko gero, pagrindinį klausimą, į kurį mėginsime atsakyti šios paskaitos metu, suformulavo žymus norvegų antropologas Thomas Hyllandas Eriksenas: „Kaip būti tokiu žmogumi, kokiu norima būti, tokiame pasaulyje, kokį turime?“. Jei apie tai galvosime labai intensyviai, galime pulti į neviltį, bet jei apie tai negalvosime visai, neviltis gali užklupti iš šalies ir netikėtai. Susitikimo metu aptarsime žmogaus buvimo kapitalistinėje visuomenėje patirtis, panagrinėsime, kaip jos kinta lankstaus ir nestabilaus gyvenimo kontekste ir kokią įtaką jos gali turėti mūsų santykiui su pasauliu ir kitais žmonėmis. 
  Kodėl ateiti? Šis klausimas pats svarbiausias – juk kviesdami jus, prašome skirti laiko, kurio visi turime ne per daugiausia. Paskaitos metu mėginsime paskatinti diskusiją apie tai, ką reiškia būti žmogumi šiandienos pasaulyje – globaliame, materialiame, ekonomiškai subordinuotame ir beprotiškai skubančiame. Taigi, jei jaučiate, kad svarbu apie tai reflektuoti ne tik mintyse ar artimų draugų būryje, bet ir platesniame rate, greičiausiai tai ir bus vienas iš atsakymų į klausimą „kodėl ateiti?“.
  Kam tai galėtų būti įdomu? Visiems, kurie domisi politikos ir ekonomikos pokyčiais bei jų pasekmėmis žmogaus gyvenimui, visiems, kas bent kelis kartus per pastaruosius metus jautėsi pažeidžiamas dėl savo darbo, pajamų, profesijos, galimybių ilsėtis, kurti draugystes bei planuoti ateitį.
  Kur? Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322).

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.