• Dana Indāne-Surkiene improvizacinio dainavimo koncertas

  2021 m. lapkričio 25 d.
  18 val.
  Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8, III a. salė

  Pirmą kartą Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (K. Donelaičio g. 8, III a. renginių salė) lapkričio 25 d., ketvirtadienį, 18 val improvizacinio dainavimo koncertas, kurį dovanoja latvių atlikėja Dana Indāne-Surkiene.

  Vokalistė pristatys naują muzikos albumą „Gaidību dziesmas / Songs of Mother and Field“ („Laukimo dainos“).

  Dana Indāne-Surkienė savo kūryboje derina laisvo balso improvizaciją ir profesionalias vokalo technikas. Ji įgijo teatro meno (Latvijos kultūros akademija) ir šiuolaikinės balso improvizacijos (Talino muzikos ir teatro akademija) magistro laipsnį, studijavo transpersonalinę psichologiją ir performanso meną, dalyvavo tarpdisciplininiuose muzikos projektuose, daugiau nei 10 metų veda balso tobulinimo kursus, domisi įvairiais alternatyviais balso ir kūno veikimo metodais. Menininkė dėstė šiuolaikinę improvizaciją Latvijos Jazepo Vytuolio muzikos akademijoje ir Latvijos universitete, Rygos verslo mokykloje ir Rygos Stradinio universitete.

  Nuo 2018 metų Dana su šeima gyvena Lietuvoje. 2021 metų vasarą ji išleido balso improvizacijų ir aplinkos garsų albumą, atkreipdama dėmesį į išskirtinį mamos ir kūdikio ryšį, kurį stiprinti padeda muzika. Gerklinis mamos balsas ramina, veikia tarsi meditacija.

  „Laisvoji improvizacija yra labai specifinis, galima sakyti – net eksperimentinis dalykas, nes improvizuotas atlikimas turi būti ir labai profesionalus, ir techniškas. Spontaniškos laisvos balso improvizacijos radosi, kai laukiausi pirmojo kūdikio, o antrojo nėštumo metu kūriau tekstus. Visa tai per 3 metus sugulė į albumą, kuriuo ir noriu pasidalyti“, – kalba atlikėja.

  Su gamtos garsais, kuriuos įvairiose pasaulio vietoje įrašė aplinkos garsų menininkas Maksims Šenteļevs, susipynusios improvizuotos dainos, kruopščiai parinkti tonai ir netikėti balso viražai pirmąjį Danos Indāne-Surkienes albumą paverčia unikalia muzikine patirtimi.

  Kviečiame esamas ir būsimas mamas ir visus, kuriems įdomus laisvas improvizacinis dainavimas.

  Registracija el. paštu muzika@kvb.lt, telefonu (8 37) 32 43 27 arba pildant formą čia.

  Daugiau apie atlikėją ir jos kūrybą: freevoiceart.comnabamusic.bandcamp.com.

>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.