1 1 1 1 1 Įvertinimas 1.50 (2 Balsai)

Leidinio sudarytoja Julija Rėklaitė pristato puikų architektūros po Kauną vadovą vokiečių kalba, kurį išleido Vokietijos Dom Publishers leidykla. Gidas parengtas  2016 m. Lietuvos leidykloje LAPAS išleisto architektūros gido „Kaunas 1918-2015“ pagrindu. Lietuvos architektūroje modernioji Kauno architektūra, įtakota visų pirma XX a. dvidešimtųjų-trisdešimtųjų metų vokiškojo Desau Bauhaus`o, dar tik pradeda sulaukti deramo dėmesio. Itin trumpas pirmosios nepriklausomybės laikotarpis parodė, kad jauna valstybė gali kalbėti unikalia ir laikmetį atspindinčia architektūros kalba. Ji turėjo įtakos visam sovietiniam palikimui, o ir šiandienos architektus skatina kurti originaliai.

Architektūros gidas pristato antrąjį pagal dydį valstybės miestą, pasitelkiant daugiau kaip 200 pastatų, kurie buvo pastatyti laikotarpiu  nuo pirmosios Lietuvos nepriklausomybės 1918 m. ir

Kauno kaip tuometinės Lietuvos sostinės paskelbimo iki šių dienų.
Kauno pastatai – saviti, išskirtiniai, ryškiausi tarpukario, sovietinių metų ir šių laikų ženklai – pristatyti su kiekvieno jų istorijomis, iliustruotomis  šiandienos ir archyvinėmis nuotraukomis, brėžiniais.

Gidas skirtas vokiškai suprantantiems turistams, ekskursijų vadovams,  architektūros gurmanams ir eiliniams skaitytojams, kurie neabejingi aplinkai, miestui, jo detalėms.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.