„100 žingsnių modernios lietuviškosios architektūros link = 100 steps towards modern Lithuanian architecture“ Sudarytoja Aida Štelbienė

1 1 1 1 1

Pernai sukako šimtmetis kaip lietuviškoji architektūra, statyba ne tik kuriama, bet ir aprašoma periodinėje spaudoje. 1922 m. Kaune pradėtas leisti mėnesinis leidinys „Statybos menas ir technika“. Iš tarpukario periodinės žurnalistikos estafetę 1957 m. perėmė žurnalas „Statyba ir architektūra“, leidžiamas iki šiol. Kaip šalies architektūroje siekta neužmiršti savo šaknų, taip ir spaudoje laikytasi metraštininko pareigos fiksuoti naujus architektūros kūrinius, jų gimimo aplinkybes. Periodinės lietuvių architektūros spaudos solidus šimtmečio jubiliejus – proga atsigręžti ir įvertinti ilgą, sudėtingą Lietuvos moderniosios architektūros kelią tapatybės link. Tam skirtas albumas „100 žingsnių modernios lietuviškosios architektūros link“.
Tarpukaris, sovietmetis ir atgautoji Nepriklausomybė. Trys skirtingi Lietuvos gyvavimo periodai, trys skirtingi architektūros laikotarpiai, supinti į bendrą giją – lietuviškosios tapatybės puoselėjimo tradiciją. Kiekvieną periodą atskleidžia įžanginiai tekstai, parašyti garsių Lietuvos architektūros istorikų ir kritikų: dr. Marijos Drėmaitės, dr. Vaido Petrulio, architektūros kritikės Rūtos Leitanaitės. Albume - 100 objektų, kuriuos iliustruoja ikonografinė medžiaga ir fotomenininkų, tokių kaip Gintaro Česonio, Norbert Tukaj, kurtos šių dienų nuotraukos.
Leidinys skirtas visiems, besidomintiems Lietuvos urbanistine aplinka, visiems, kas didžiuojasi ar nori pasidžiaugti šalies architektų pasiekimais.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.