Christoph Drosser „Jeigu pasaulyje būtų 100 vaikų“

1 1 1 1 1

Ar žinojote, kad beveik du milijardai mūsų planetos žmonių yra jaunesni nei 15 metų vaikai? O dabar pabandykite įsivaizduoti, kas nutiktų, jeigu visas šis įspūdingas vaikų skaičius sumažėtų iki 100 ir apsigyventų viename kaime – ar jiems pavyktų bent susikalbėti?

Jeigu vieną dieną taip nutiktų, tuomet šiame kaime gyventų 4 vaikai iš Šiaurės Amerikos, 8 – iš Lotynų Amerikos, 25 – iš Afrikos, 6 – iš Europos, 56 – iš Azijos, 1 – iš Australijos ir Okeanijos. Kiekvieno jų odos spalva būtų skirtinga, o susikalbėti būtų itin keblu, nes 35 vaikai kalbėtų viena iš 6500 pasaulyje egzistuojančių kalbų, kuriomis kalba mažiau nei pusė procento žmonijos – tarp jų ir lietuvių!

Kaip jaustumėtės jūs, jeigu tektų apsigyventi su 99 kitais vaikais, kurie turi daugiau skirtumų nei panašumų? Kurie skiriasi tuo, kaip ir su su kuo gyvena, kaip leidžia laisvalaikį, kokia yra jų sveikata ar kaip mokosi. O kur dar religiniai, gyvenimo mieste ar kaime, prie jūros, lūšnynuose ar tiesiog gatvėje. Kiek vaikų turi švaraus vandens, kiek neturi elektros ar batų, kiek jų atpažįsta Peliuką Mikį, kiek žaidžia su „Lego“, o kiek baigę mokyklą eis dirbti, o kiek toliau mokysis. Ir tai tik maža dalis skirtumų, kuriuos leidinio autorius kruopščiai suskaičiavo.

Ši vaizdingo ir kitokio gyvenimo modelio knyga įtrauks ne tik jaunuosius smalsuolius, bet ir jų tėvelius. Pažadame!


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.