1 1 1 1 1

Knygos autorius Serge Fauchereau - žymus prancūzų dailėtyrininkas, meno kritikas ir kuratorius, dėstęs amerikiečių literatūrą Niujorko, Teksaso universitete, dešimt metų dirbęs Pompidou centre didelių parodų kuratoriumi, išleidęs apie keturiasdešimt knygų.
Knyga „Baltijos šalių menas XIX-XX a.“ 2021 m. prancūzų kalba išleista „Flammarion“ leidykloje kaip „L'art des pays baltes XIX - XX siecles“ ir iš karto išversta į lietuvių kalbą. Vertėja Birutė Gedgaudaitė, išleido leidykla „Hubris“.
Leidinyje - išsami, gausiai iliustruota Baltijos šalių vaizduojamojo meno apžvalga, kurioje aprašomas nacionalinės dailės gimimas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje XIX-XX a. sandūroje ir gyvybingas, įvairialypis jų meno pasaulis tarpukariu.
XIX a. Baltijos šalių menininkai ir rašytojai pradėjo kovoti dėl savo kultūrinio paveldo. Pradedant simbolizmo laikotarpiu ir tokiais pirmtakais kaip M. K. Čiurlionis, K. Magis ar V. Purvitis ėmė reikštis šių tautų savitumas. Tarpukariu, kai trys šalys atgavo visišką nepriklausomybę, prasidėjo turtinga atsivėrimo užsieniui ir mainų epocha, pažymėta Arsininkų, Rygos menininkų grupės, meno draugijų veikla, Jozepo Grosvalds‘o tapyba, subtiliomis geometrinėmis Arnoldo Akbergo formomis ir fotografiniais Domicelės Tarabildienės eksperimentais.
Ši gausiai iliustruota Baltijos šalių moderniojo meno istorija papildo mūsų žinias apie Latvijos, Estijos ir Lietuvos tarpukario ir pirmųjų pokario metų dailės gyvenimą.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.