1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Romano „Vogti autorius“ autorius Per Petterson dar kartą nustebino kritikus ir visuomenę giliu pasakojimu apie paklydusio žmogaus pažeidžiamumą. „Mano likimo broliai“ – knyga apie vienatvę, paieškas, išsiskyrimą ir Oslą. Kritikų apžvalgose už įtaigų stilių giriamas nuoširdus ir jautrus pasakojimas yra laikomas vienu geriausių pastarųjų metų norvegų romanų.

Vieną 1992 metų rugsėjo sekmadienį Arvido Jenseno bute suskamba telefonas. Tai jo buvusi žmona, paklaikusi ieško pagalbos. Radęs ją tuščioje geležinkelio stotyje Arvidas ieško ir bendro gyvenimo pėdsakų. Tačiau atrodo, tarsi moters gyvenime jo nė nebuvo.

Po skyrybų Arvidas klaidžiojo vienatvėje ir vidinėje tyloje. Žmona, pasiėmusi tris dukras, jį paliko. Tėvus ir brolį pražudė kelto katastrofa. Arvidas – rašytojas ir jis visada save laikė introvertu, tačiau dabar atrodo, kad jis visam laikui liko vienas. Keisti tušti namai, lova ir vienatvė – viskas, kas jam liko. Vyras klaidžioja po miestą, girtauja ir keliauja per atsitiktinių moterų lovas. Arvidas nemoka įsipareigoti, reikšti jausmų, bijo apsijuokti. Pagrindinis veikėjas įkūnija daugybę vyrų.

„Mano likimo broliai“ yra romanas apie daugelį šiuolaikinių žmonių kankinančią vienatvę, nereikalingumo jausmą, ryšius su buvusiais mylimaisiais ir vaikais, artimųjų praradimą, depresiją. Taip pat tai knyga apie Oslą. Ir dar ši istorija yra bandymas įveikti dabartį per praeitį, tam, kad ateityje nušvistų vilties spindulys.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.