1
   1
   1
   1
   1
 
 

Arita-yaki vadinama japoniška keramika, seniausias japoniškas porcelianas, kildinamas iš Kiūšiu saloje esančio Arita miesto apylinkių. Arita porceliano pradininkas keramikas Yi Sam-pyeong, kuris 1616 m. į tekančios saulės šalį atvyko iš Korėjos pusiasali, ir Arita apylinkėse atrado balto molio klodus, kurie leido jam pagaminti pirmuosius porceliano indus Japonijoje. Pradžioje japoniško porceliano gamybos apimtys buvo labai ribotos, visa produkcija buvo skirta tik vietinės rinkos poreikiams patenkinti. Tačiau vietiniai keramikai, užčiuopę aukso gyslą, tobulėjo labai greitai ir jau po kelių dešimtmečių, 1653 metais, Olandų Rytų Indijos bendrovė pradėjo Arita porceliano eksportą į Europą.

Švenčiant japoniško porceliano 400 metų jubiliejų buvo suburta 16 žymiausių porceliano dizainerių ir 10 tradicinės japoniškos keramikos dirbtuvių meistrų komanda, kuri sukūrė XXI amžiaus kasdieniame gyvenime pritaikomų indų kolekcijas.

Šiame albume ir pristatomos  šiuolaikinės kolekcijos, atskleidžiančios unikalų senovės tradicijų ir šiuolaikinių meistrų bendradarbiavimo kūrybinį potencialą.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.