1
   1
   1
   1
   1
 
 Įvertinimas 5.00 (1 Balsas)
 

Knygos „Laisvųjų papūgų karta. Apie drąsą keisti ir keistis, vidinę laisvę, kritinį mąstymą ir „išprogramuotą“ protą: gyva – autentiška – asmeniška“ autorę Aistę Paškevičiūtę buvome pripratę nuolat matyti TV ekranuose. Moteris pati vedė populiarias laidas. Tačiau atėjo metas, kai Aistė tiesiog dingo iš ekranų, sukūrė šeimą ir drastiškai pakeitė Y kartai būdingą pasaulėžiūrą. Apie pokyčius autorė kalba publicistinėje ir itin asmeniškoje knygoje.

 Įžangoje autorė atskleidžia, kaip atsirado knygos pavadinimas. 1969-tais metais sukurto animacinio filmuko apie papūgą Kiešą veikėjas čia vaidina svarbų vaidmenį. Karta, apie kurią kalba autorė, panaši į laisvės papūgoms reikalavusią Kiešą.

Laisvųjų papūgų karta Aistė vadina Y, arba tūkstantmečio kartą. Vakarų literatūroje apibrėžiama, kad „milenialsai“ gimė tarp 1982 ir 2003 metų. Tačiau autorė mano, kad mūsų šalyje šis intervalas yra tarp 1975 ir 1991 metų, nes būtent Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimas yra kritinis taškas. Žmonės augę dar sovietmečiu, bet jau jautę išsilaisvinimo dvasią ir tie, kurie gimė nepriklausomoje šalyje, kurioje laisvė yra duotybė – skiriasi.

Aistės Paškevičiūtės kartos žmonės išdrįso žengti už sienos. Kas dirbti, kas mokytis, kas tiesiog pakeliauti. Papūgų karta savo akimis regėjo, kada atsirado pirmieji portalai, asmeninius blogus kuriantys tinklaraštininkai, nedrąsūs freelanceriai – biurais ir 8 valandų darbo diena netikintys laisvi žmonės. O vėliau pasipylė ir nuomonių formuotojai, barzdoti hipsteriai ir daugelis kitų, šiandien jau kultūros dalimi tapusių, reiškinių.

Papūgų karta neretai pasimetusi gyvenime. Jos atstovams kyla sunkumų bendraujant su jaunesniais ar vyresniais žmonėmis. Aistė Paškevičiūtė sako, kad net ir su savimi bendrauti per daug sudėtinga Todėl knygoje ieško atsakymo, kodėl gi taip yra.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.