Kauno apskrities viešoji biblioteka, įgyvendindama tarptautinį projektą „Green Bridges“, kartu su taikomosios antropologijos asociacija „Anthropos.lt“, liepos 8 ir 22 dienomis 18 val. kviečia į suneštinį pikniką-dirbtuves!

Dirbtuvės yra dalis tarptautinio projekto „Green Bridges“, kurį biblioteka įgyvendina su partneriais iš Didžiosios Britanijos, Suomijos, Lenkijos, Rumunijos ir Italijos. „Green Brigdes“ komanda, siekdama iš naujo atrasti žmogaus, aplinkos ir gamtos ryšį bei skatindama bendruomeniškumą, kviečia į kūrybines dirbtuves, ekskursijas, kitas draugišką ir artimą gamtos ir žmogaus ryšį puoselėjančias veiklas.


Liepos 8 d. Maisto sistema ir klimato kaita

Antropologės iš „Anthropos“ kviečia į suneštinį pikniką-dirbtuves. Kalbėsime apie pramoninę maisto sistemą ir jos santykį su klimato kaita. Koks maisto ir energijos suvartojimo ryšys? Kodėl šiuolaikinė maisto gamybos ir tiekimo sistema yra neefektyvi energijos prasme? Kokia yra tikroji maisto kaina – ne vien ekonominė, bet ir socialinė, aplinkosauginė? Diskutuosime, kodėl išnaudojama tiek daug žemės resursų, siekiant palaikyti mūsų maisto sistemą, ir kaip tai veikia pasaulio ekosistemą.

Liepos 22 d. Maistas ne(be)maistas. Maistas antropologiškai ir švaistymo problema

Kviečiame susitikti suneštiniame piknike-dirbtuvėse ir pasikalbėti apie antropologinį požiūrį į maistą ir maisto švaistymą. Gvildensime klausimą, koks maistas laikomas valgomu arba nevalgomu. Kodėl tai, kas valgoma vienuose pasaulio kraštuose, kituose nelaikoma maistu? Kodėl nevalgome visko, kas nenuodinga? Diskutuosime, kokią įtaką mūsų mintys apie maistą daro maisto išmetimo praktikoms ir kokios to pasekmės mūsų planetai.

Dirbtuvių rengėjai prašo atsinešti savo mėgstamą sumuštinį ar užkandį, taip pat pledą atsisėsti. 
Susitinkame 18 val. prie bibliotekos laiptų. Jei oro sąlygos leis, dirbtuvės vyks pievoje prie bibliotekos, kitu atveju susibursime bibliotekos viduje. Vietų skaičius ribotas, todėl prašome registruotis elektroniniu paštu renginiai@kvb.lt arba telefonu (8 37) 32 44 17.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.