Liepos 1– 29 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, IV a. fojė) veiks kaunietės menininkės Mildos Šležaitės tapybos darbų paroda „Pasiimk mane į amžinąjį mišką“. Parodos atidarymas liepos 1 d. 17 val. 

Mildos Šležaitės personalinėje parodoje – sapnų, pasakų ir vaikystės prisiminimų apie mišką įkvėptas tapybos darbų ciklas. Pasakose miškas – tai iniciacijų vieta, kur žmogus drąsia širdimi eina per tamsą ir pavojus tam, kad įgytų naują dvasinį rūbą. Dailininkė teigia, jog miške „palieki senąjį aš visiems laikams neišvengiamai ir kartais skausmingai, bet visuomet gyvybiškai atnaujinančiai“. Menininkei svarbi būsena, kai susilieji su laukais, mišku, upe, kai esi vienišas vėjas ar audros debesis horizonte, kai tamsus ežero dugnas tampa tavo akimis, o naktis – dvasios šešėliu, kuriame turi išmokti būti. Autorės darbai ne tik  leidžia pasidžiaugti šviesos ir šešėlių žaismu, paslaptingu erdvės pojūčiu, bet ir suteikia peno apmąstymams apie žmogaus ir gamtos harmoniją. Ši miško ir žmogaus dermės tema šiek tiek panaši į amerikiečių rašytojo H. D. Thoreau išpažintį knygoje „Voldenas, arba Gyvenimas miške“. Dvejus metus trukusio atsiskyrėliško gyvenimo miške patirties ir išgyvenimų aprašymą H. D. Thoreau skiria tiems, kuriems dar rūpi jų gyvenimo prasmė ir išmintingas gyvenimo būdas. Panašų kūrybos leitmotyvą plėtoja ir dailininkė Milda Šležaitė, savo tapybos darbais kviečianti nukreipti žvilgsnį į gamtos motyvus, kurie rezonuoja žiūrovo sieloje, kaip apvalanti, išgryninanti ir gyvybę teikianti jėga.

Milda Šležaitė (g. 1985 m.) gyvena ir kuria Kaune. Ji mokėsi Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės institute, stažavosi Krokuvos Jano Matejkos meno akademijoje, yra surengusi ne vieną personalinę tapybos ir skulptūros parodą,  įvertinta Valstybine meno kūrėjo stipendija.  

Renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.