Gegužės 17 d., ketvirtadienį, 17.30 val. I a. fojė salėje (Radastų g. 2) kviečiame į režisieriaus Algimanto Puipos naujausio filmo „Edeno sodas“ peržiūrą (2015.) „Edeno sodas“ – filmas apie ateities Lietuvą ir pagyvenusių žmonių pensionatą, kuriame gyvena personalo prižiūrimi senjorai.

Algimantas Puipa:  Galvojau kurti linksmą filmą apie senatvę ir mirtį, bet paskui supratau, kad nieko linksmo ten nėra.

Kai mano galvoje pradėjo formuotis aiškus filmo siužetas, pagalvojau, kad tai bus gera proga pasikviesti tuos aktorius, kurie gal jau 10–20 metų sėdi užmiršti, žiūri pro langą ir nebeturi progų išeiti į didžiąją sceną. Tas susitikimas su senosios kartos aktoriais ir jų grįžimas į ekraną yra labai jautrus momentas.
 
Bernardinai.lt Pagal rašytojos Janinos Survilaitės romanus „Vila Edelveisas“ ir „Pašnekesiai su Helvecija“ sukurtame „Edeno sode“ Puipa dėlioja savotišką futuristinį koliažą, kur „yra vietos senukams“. Tiksliau, jiems sudaromos karališkos sąlygos laukti dienų pabaigos, apsuptiems gražių, jaunų, savo darbui atsidavusių slaugių bei taip trokštamos prabangos. Jie gali netrukdomi klausytis Aidos arijos, skaityti menamas paskaitas, tapyti ar mėgautis skaniais patiekalais dvaro restorane, bet vis tiek nesijaučia laimingi. Garbaus amžiaus sulaukę milijonieriai tarytum įkalinti utopiniame, bet pernelyg žemiškame ir steriliame rojuje. 
 
Lrt.lt Vienų kino kritikų išliaupsintas, kitų supeiktas, A. Puipa teigia, kad jis sukūrė tokį siužetą, su kuriuo norėjo eiti pas žiūrovą, todėl net 8 nominacijos kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ jam yra malonios…
 
Lrt.lt  Režisierius, paklaustas, ar pats norėtų senatvę pasitikti tokiuose slaugos namuose, neslėpė: „Gal ir gerai būtų pasenti tokiame pensionate, bet man norėtųsi gyventi savo namuose. Aš, kaip ir filme J. Budraičio personažas, pritariu tai minčiai, kad gyvenimo saulėlydį norisi sutikti apsuptam šeimos, anūkų ir savos aplinkos.“

Aktorius Juozas Budraitis už geriausią metų pagrindinį vaidmenį šiame filme buvo apdovanotas „Sidabrine gerve“.

Vaidina: Juozas Budraitis, Viktorija Kuodytė, Vaiva Mainelytė, Vytautas Paukštė, Gražina Balandytė, Vidas Petkevičius, Aldona Juodkaitė, Povilas Stankus, Povilas Gaidys, Elena Gaigalaitė, Janina Lapinskaitė, Danutė Juronytė, Nijolė Narmontaitė, Saulius Kizas, Algimantas Bružas ir kiti.

Filmą komentuos kino kritikas Gediminas Jankauskas. Įėjimas nemokamas, maloniai laukiame!


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.