Vasario 27 d. 17.30 val. (Radastų g. 2, 322 aud.) kviečiame į susitikimą su spektaklio „Noktiurnas“ kūrėjais: režisieriumi Gyčiu Padegimu ir aktoriumi Dovydu Stončiumi. 

Gyčiui Padegimui nesvetimos pačios įvairiausios teatro erdvės, tačiau spektaklį į biblioteką jis perkelia pirmą kartą. Kviečiame susipažinti su būsimo spektaklio kūrėjais vienoje iš numatytų vaidybos aikštelių – Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje. Susitikime dalyvaus režisierius Gytis Padegimas, aktorius Dovydas Stončius, teatrologė, Kauno miesto kamerinio teatro vadovė Jurga Knyvienė. Moderatorė - teatrologė Elvyra Markevičiūtė.

Gytis Padegimas – vienas produktyviausių Lietuvos režisierių, pastatęs daugiau nei 100 spektaklių Lietuvoje ir užsienyje, perdavęs savo archyvą Kauno apskrities viešajai bibliotekai. Kartu su jaunosios kartos teatro, kino ir televizijos aktoriumi Dovydu Stončiumi kovo viduryje pakvies į tradicines teatro erdves peržengiantį spektaklį „Noktiurnas“, kuris bus rodomas didžiuosiuose Lietuvos knygynuose ir bibliotekose. Pagrindinę spektaklio idėją režisierius pristato cituodamas prancūzų rašytoją Romeną Gari: „Vienintelis dalykas, kurio negalima atleisti – tai neatleidimas“.

Spektaklis „Noktiurnas“ kuriamas pagal to paties pavadinimo amerikiečių rašytojo, dramaturgo ir režisieriaus Adamo Rappo pjesę, kurios personažas skaudžiai išgyvena paauglystėje įvykusį tragišką atsitikimą. Pusantro dešimtmečio desperatiškai siekdamas atpirkimo, jis stengiasi susidoroti su skausmu ir susvetimėjimu. „Pjesė kalba apie tai, kad net po skausmingų įvykių, susijusių su netektimi, turi būti atgaila, atsiprašymas ir gailestingumas. Tačiau mes esame susipriešinę, ieškome priešų, o ne draugų ar aplinkybių, kurios išteisintų ir padėtų grąžinti žmogų į visuomenę. „Tai yra viena iš silpniausių mūsų visuomenės pusių“ – teigia spektaklio režisierius.

Susitikimo metu režisierius Gytis Padegimas aptars pjesės aktualumą, erdvės pasirinkimą ir jos ryšį su dramaturgija, aktorius Dovydas Stončius pasidalins vaidmens kūrimo paieškomis, Jurga Knyvienė pristatys Kauno miesto kamerinio teatro viziją.

Renginį organizuoja Kauno miesto kamerinis teatras
Partneriai: knygynas „Pegasas“, Kauno apskrities viešoji biblioteka

Renginys NEMOKAMAS. 


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.