2017 m. spalio 5 d., ketvirtadienį, 18 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322 kamb.) M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas pristato kompoziciją apie Paulių Širvį „Amžinai, amžinai neramus“. Kompoziciją atliks jos autorius aktorius Česlovas Stonys, aktoriai Saulius Sipaitis ir Pranas Zaremba.

Ši programa jau pristatyta Paberžėje, Plateliuose, Druskininkuose, Vilniuje, Švėkšnoje, Kintuose, Nidoje, Rietave, Paežeriuose, Baisogaloje, Kaune, Klaipėdoje, Tauragėje, Bistrampolio ir Saldutiškio dvaruose.

Kompozicija „Amžinai, amžinai neramus“ kaip mozaika sudėliota iš P. Širvio ir jo Vienintelės prisiminimų, laiškų, Poeto kaimynų, draugų ir nedraugų minčių apie Jį ir dainų pagal Jo tekstus.

„Sunku patikėti, bet buvo ir tokių, kurie ne tik mokė Poetą, kaip rašyti eilėraščius, bet ir įsakmiai nurodinėjo, apie ką rašyti. O kiek daug apie Paulių Širvį prirašyta, kiek daug pripasakota. Kiek daug jį pažinojusių, kiek daug „draugų“. O jis pats rašė: „Aš toks vienas, velnioniškai vienas“... Mes jo nepažinojom. Mes jį matydavom iš tolo. Mes nedrįsom plekšnoti jam per petį ar siūlytis į „bičiulius“. Mums jis buvo didis Poetas. Toks ir liko“, – apie vieną iškiliausių Lietuvos poetų kalba Č. Stonys.

Nuo išdavystės, pasipūtimo, primityvizmo, Generolų poezijoje Poetas bėgo į kavines, užkandines, jūrą, absoliučią Vienatvę. Taip gimė geniali Poezija, taip save naikino Poetas. Tačiau ir Poezija, ir Poetas išliko mūsų širdyse.

Ateikite ne į literatūrinį vakarą, ne į susitikimą su aktoriais. Ateikite į svečius pas Paulių Širvį. Jo namų durys visiems buvo atviros. Šį vakarą Jis atvers Jums savo Širdį.

Renginys atviras ir nemokamas.

Daugiau informacijos apie M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondo veiklą galite rasti www.ciurlioniopaveldas.eu.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.