Rugsėjo 20 d. 18 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322 k.) bus pristatomas Gabijos Grušaitės romanas „Stasys Šaltoka: vieneri metai“. Autorę kalbins literatūrologė Neringa Butnoriūtė.

G. Grušaitė debiutavo 2010 m. romanu „Neišsipildymas“, kuriame, jungdama jauno žmogaus patirtį su literatūrine fikcija, pasakoja apie žmones, ieškančius savęs meilėje ir neišsipildymuose. Po septynerių metų pertraukos autorė grįžta su antruoju romanu – „Stasys Šaltoka: vieneri metai“. Knygoje pasakojama šiandienos istorija apie vidinę trisdešimtmẽčio transformaciją, gelmines laimės ir prasmės paieškas gyvenimo paviršiuose ir žmogiškąjį santykį.

O kas tas Stasys Šaltoka? „Tai personažas, kurį daugybę kartų sutikote kur nors Yukatano naktyje, parodų atidarymuose ar vasaros festivaliuose, tai lengvai atpažįstamas nuo gyvenimo pavargęs narcizas ir cinikas, nes šiek tiek Stasio Šaltokos turime kiekvienas iš mūsų“, – atsako autorė į būsimųjų skaitytojų klausimą.

Knygos leidėjai teigia, kad ją verta skaityti, nes:

A. autorė rašo kitaip nei įprasta lietuvių literatūroje;
B. kibiais čiuptuvais čiuopia savo kartos – balto posovietinio hipsterio – pulsą ir jo gyvenimo kūną kiša po rentgeno aparatu, kurio nuotraukoje, t. y. romane, jūs galbūt atpažinsite save, o jei ne, tai bent jau galėsite pasakyti, kad jame rašoma apie tuos, kurie ne mes;
C. tai tekstas apie XXI amžių ir realų gyvenimą, apie žmones, manančius, kad neturi sielos, bet tikrai turinčius gyvenimo kryptį, to do listus ir Facebooką iškeitusius į Instagramą;
D. tai istorija trisdešimtėjantiems ir trisdešimtmečiams apie juos pačius – buvusius, esamus, galėjusius ir vis dar galinčius būti;
E. tai dekonstruota meilės istorija, kupina juodųjų skylių, besidriekiančių tarp norų ir realybės.

Susipažinimas su Stasiu Šaltoka Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje nemokamas. Bus galima įsigyti knygą ir gauti autorės autografą.

Daugiau Stasio Šaltokos nuotykių sužinosite tinklaraštyje http://gabijagrusaite.com ir https://www.facebook.com/stasys.saltoka.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.