2017 m. kovo 23 d., ketvirtadienį, 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322 kamb.) vyks susitikimas su švyturių istorijos tyrinėtoju, kolekcininku, aistringu švyturių ir jūrinės kultūros puoselėtoju Aidu Jurkštu. Svečias pristatys savo knygą „Lietuvos švyturių istorija“ (2017).
 

„Lietuvos švyturių istorija“ – tai išsamus leidinys apie švyturius ir kitus navigacinius objektus, buvusius ir esančius dabartinėje Lietuvos teritorijoje. Skaitytoją nustebins laivybos ir švyturių istorijos faktų  gausa, sukaupta keliolika metų kruopščiai tyrinėjant farologiją. Tai bene vienintelė išsami knyga apie švyturius, išleista Lietuvoje. Gausybė iliustracijų ir istorinių žinių nepaliks abejonių – tai leidinys, turintis išliekamąją vertę.

Palangiškis Aidas Jurkštas, rengdamas Baltijos jūros švyturių enciklopediją, yra nupiešęs 1500 Baltijos jūros švyturių, surengęs 30 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. A. Jurkštas taip pat yra tradicinio tarptautinio renginio „Pasaulinė švyturių diena“ iniciatorius ir organizatorius Lietuvoje. Atvirukų rinkinio „Senieji Lietuvos švyturiai“ (2010) bei knygos „Anno 1684. Klaipėdos švyturys. Memel“ (2015) autorius. Aidas daug keliauja, renka istorinę medžiagą švyturių tema ir svajoja įkurti Baltijos švyturių muziejų.

Maloniai kviečiame į susitikimą. Įėjimas nemokamas. Bus galima įsigyti knygų.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.