Dr. Arvydo Kumpio Japonijos fotografijų parodos „Rakursai“ atidarymas

Gegužės 23 d. 18 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (K. Donelaičio 8 g., Renginių erdvė, III a.) atidaroma dr. Arvydo Kumpio Japonijos fotografijų paroda „Rakursai“. Renginio metu susipažinsime su parodos autoriumi, kuris pristatys eksponatus, papasakos apie parodos idėją.

Apie parodą

Fotografija – akimirkų menas. Kiekviena užfiksuota akimirka yra laiko, erdvės ir emocijos sankirta. Tačiau kiekviena fotografija yra ir asmeniška, atspindinti fotografo pasirinktą perspektyvą, kitaip sakant, rakursą (paroda taip ir pavadinta – „Rakursai“). Atrinktose nuotraukose – Japonijos architektūra ir vaizdavimo perspektyvos – tiek pastatų, tiek požiūrio.

Japonijos architektūra skaičiuoja kelis tūkstantmečius. Tai liudija archeologiniai radiniai, milžiniški kofunų pilkapiai ir seniausios šintoistinės šventyklos. Vis dėlto, užsimezgus glaudesniems ryšiams su žemynine Azija, Japonijoje ėmė rastis įvairesnių architektūrinių formų ir pastatų funkcijų. VI a. Japonijoje pradėjo plisti budizmas, stiprėjo kinų kultūros įtaka, kurią ilgainiui atsvėrė japonų tradicija.

Šiuolaikinę Japonijos architektūrą varžo erdvės trūkumas ir griežti saugumo reikalavimai. Tačiau apribojimai skatina įdomiausių sprendimų paieškas.
Parodoje į margą mozaiką susilieja tradicinė ir šiuolaikinė architektūra, atskiri objektai ir miestovaizdžiai. Tai atspindi ir Japonijos kasdienybę, kurioje funkcinė ir estetinė įvairovė yra glaudžiai susipynusios. Fotografijose užfiksuoti 2015–2023 metų kelionių po Japoniją vaizdai.

Arvydas Kumpis – Vytauto Didžiojo universiteto lektorius, VDU Azijos studijų centro vyresnysis koordinatorius, politikos mokslų daktaras. Fotografija pradėjo domėtis dar mokydamasis vidurinėje mokykloje, studijuodamas Vilniaus universitete tapo studentų fotografijų konkurso laureatu, o pastaraisiais metais prisistatė platesnei auditorijai. A. Kumpio užfiksuoti kadrai skelbiami architektūros kataloguose, žiniasklaidos portaluose, leidiniuose, rodomi įvairiuose renginiuose ir parodose.

Kviečiame apsilankyti!

Paroda veiks iki birželio 6 dienos.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.