Rašytojo, žurnalisto, redaktoriaus Laimono Inio autorinis vakaras „Gyvenimas su plunksna ir knyga“

Knyga, gamta, žmogus – mano malda, mano filosofija ir mano likimas. – Laimonas Inis

Balandžio 17 d. 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Renginių erdvėje III a.) vyks rašytojo, žurnalisto, redaktoriaus Laimono Inio autorinis vakaras „Gyvenimas su plunksna ir knyga“. Renginyje rašytojas pasidalins naujausiomis knygomis, įžvalgomis apie kūrybą, skaitymą.

Autoriniame vakare dalyvaus aktorius Petras Venslovas, sutartinių grupė „Kadujo“, kuri atliks kompoziciją „Vydūnas, muzika ir mes“ (vadovė Laura Lukenskienė), skaitovė Vilma Urniežiūtė.

Rašytojas, žurnalistas, redaktorius, vertėjas, visuomenininkas – taip galima pristatyti Laimoną Inį – ilgametį žurnalo „Nemunas“ vyriausiąjį redaktorių. Autorinis vakaras skiriamas rašytojo Laimono Inio 85-mečiui. Autoriaus literatūrinė ir žurnalistinė veikla: išleista ~70 originalių apybraižų, esė, apsakymų, apysakų, romanų, eilėraščių ir kitų žanrų knygų, paskelbti 58 knygų vertimai, sudaryta ir parengta 20 leidinių, periodikoje ir leidiniuose paskelbta apie 80 grožinės literatūros kūrinių, 30 vertimų, 40 literatūros mokslo ir kritikos straipsnių, 65 knygų recenzijos, taip pat suminėtos 143 svarbesnės publikacijos periodikoje (iš viso jų išspausdinta per 3000), 39 biogramos, 12 autoriaus rašinių apie kūrybą ir save.

2023 m. išleistas „Bibliografinis sąvadas III. 2018 – 2023 m. kovas“ byloja apie L. Inio pastarojo penkmečio intensyvią kūrybą. Tai 2008 m. išleisto „Bibliografijos sąvadas I“ ir 2018 m. išleisto „Bibliografijos sąvadas II“ tęsinys, kuriuose buvo apžvelgta ankstyvesnė kūryba.

Kaip ir anksčiau, rašytojo kūrybai būdingas lyrizmas, psichologinis gilumas, taurių, dvasiškai turtingų sielų virpsių fiksavimas. Autorius daugiau dėmesio skiria istorijai, tautosakai, ypač mitologijai, aukštindamas nesenstančias vertybes – ištikimybę, pasiaukojimą, meilę žmogui ir žemei. Psichologinis autentiškumas, kalbos turtingumas, istorijos ir dabarties sąsajos – būdingos L. Inio kūrybos savybės.

Pastarąjį dešimtmetį autorius skyrė dėmesį legendų, sakmių knygoms, išleistos 9, rengiama dešimtoji šio ciklo knyga. Jos – „Aštuoni kuršmarių vėjai“, „Dangaus šulinys“, „Sparnuotojo Nykštuko strėlė“ – skirtos Žemaitijai, Mažajai Lietuvai. Pažymėtini romanai „Sakmė apie Apaštalų laivą“, „Sakmė apie Gervių tiltą“, poezijos rinktinė „Žiedadulkių sauja“.

Laimonas Inis – Lietuvos rašytojų sąjungos narys, Lietuvos žurnalistų sąjungos, XXVII knygos mėgėjų draugijos narys. Dalyvauja ne tik literatūros vakaruose, bet ir tarptautinėse konferencijose, kur skaito pranešimus.

Aplankytos rašytojų tėviškės, publikacijos laikraščiuose „Draugas“, „Dirva“, „Kauno diena“, kelionės, susitikimai – aktyvaus, nepailstančio kūrėjo kraitė.

 

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.