Facebook. Astos Kaktytės paskaita „Sutalpinusi pasaulį ekslibriso lakštelyje“

Rugsėjo 28 d. 17.30 val. Kauno apskrities viešosios bibliotekos (KAVB) Facebook paskyroje vyks Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Knygos grafikos centro kuratorės Astos Kaktytės paskaita „Sutalpinusi pasaulį ekslibriso lakštelyje“.

Ekslibrisas, kadaise užgimęs kaip atpažinimo ženklas asmeninėje knygoje, šiandien įgavo savarankiškos smulkiosios grafikos su dedikacija formą. Šias miniatiūras kuriantys menininkai siekia atspindėti knygos savininko asmenybę ar institucijos veiklą, naudodami ne tik įvairias raiškos priemones ir grafikos technikas, bet ir taikliai pasirinktus įvaizdžius ir simbolius. Juk kurti ekslibrisą – tai tarsi rašyti vizualią novelę.

Talentinga menininkė grafikė Gražina Didelytė (1938–2007) sukūrė daugiau nei pusę tūkstančio ekslibrisų, skirtų iškilioms Lietuvos bei užsienio asmenybėms ir aukštai įvertintų įvairiuose šalies bei tarptautiniuose konkursuose. Savo iškalbingose grafinėse miniatiūrose menininkė perteikė ne tik pasirinktos asmenybės interesų ratą, veiklą, pasaulėžiūrą, santykį su visuomene, bet dažnai ir būdo bruožus ar dvasinį pasaulį. Kokie žmonės atsidūrė grafikės kūrybiniame akiratyje? Kodėl G. Didelytės ekslibrisai tapo kolekcine vertybe? Kuo jie skiriasi nuo kitų menininkų ekslibrisų? Apie tai ir kalbės lektorė Asta Kaktytė. Paskaitos metu bus galima užduoti lektorei klausimų.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Paskaita yra KAVB projekto „Gražinos Didelytės kūrybinio palikimo aktualizavimas“ dalis.

Projektą remia:

LTK Logotipas1


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.