Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode, Kaune (Ž. E. Žilibero g. 4), liepos 23 d., šeštadienį nuo 14 val. kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami į „Kvapų naktį“. Jau tradicine tapusioje botaninėje šventėje laukia pažintis su kvepiančiu, išskirtinių formų, skonių ir savybių augalų pasauliu. Šventės dalyvius džiugins edukacijos, degustacijos, parodos, muzika, knygos ir daugybė kitų pramogų ir netikėtų veiklų.

„Kvapų naktyje“ su specialia programa, atitinkančią šventės temą „Miškas“, dalyvaus ir Kauno apskrities viešoji biblioteka. Lauksime Jūsų Botanikos sodo saloje!

Bibliotekos programoje:

„Gamtos formų atspaudai“

Kūrybinėse dirbtuvėse „tapysime“ tuo, ką sukūrė gamta. Spalvotais įvairių augalų atspaudais dekoruosime popierių, gaminsime atspaudų paveikslėlius, atvirukus.

„Miško burtai“

Kūrybinėse dirbtuvėse „Miško burtai“ iš popieriaus, knygų puslapių ir gamtinės medžiagos kursime bendrą koliažą, žaisime žaidimus, kursime pasakojimus ir mėgausimės buvimu nuostabiame Botanikos sode.

„Miško karaliai“

Vaikus pakviesime į kūrybines dirbtuves ,,Miško karaliai“, kad visi mažieji princai ir princesės galėtų pasipuošti savo pačių pasigaminta karūna ir tapti tikrais MIŠKŲ valdovais.

„Literatūrinis pojūčių salonas“

Ekspozicija „Literatūrinis pojūčių salonas“ padės išlaisvinti savo vaizduotę ir pasinerti į atmosferinę literatūrinę kelionę pasitelkus jausmus žadinančias priemones ir objektus. Tai intriguojanti, skaityti, pažinti literatūros kūrinį per kvapą, skonį ir garsą kviečianti pojūčių ekspozicija. Jos bendraautorius – „Pojūčių teatras“ (režisierė Karolina Žernytė, dailininkė Šarūnė Pečiukonytė, kompozitorius Dominykas Žernys). „Literatūrinis pojūčių salonas“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

„Kauno žvėries brolija“

Botanikos sode taip pat veiks mitinių būtybių paroda „Kauno žvėries brolija“. 2021-ųjų rugsėjį Kauno apskrities viešoji biblioteka persikėlė iš renovuojamo pastato Radastų g. į senuosius rūmus K. Donelaičio g. Buvo judinamos senos lentynos, valomi rūsiai, apžiūrėtas kiekvienas užkaboris, stumdomi baldai, vartomi daugybę metų nejudinti rankraščiai… Iš rūsių ir seniausių knygų pakilo ne tik dulkės, bet ir Kauno žvėries šauksmą išgirdę sutvėrimai... Mitinės būtybės intensyviai lanko Kaune vykstančius renginius ir, aišku, užsuks į didžiausią botaninę vasaros šventę Lietuvoje – KVAPŲ NAKTĮ. Paroda „Kauno žvėries brolija“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. Parodos autorė Ala Volkova.


Visa „Kvapų nakties“ programa: https://botanika.vdu.lt/.

Renginys mokamas.

Bilietus galima įsigyti www.bilietai.lt arba prieš renginį VDU Botanikossodo kasoje.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.