Kauno apskrities viešoji biblioteka birželio 20 dieną 17.30 val. kviečia į Dainoros Bučytės kūrybinių darbų parodos „Emocijos“ atidarymą. Paroda veiks nuo birželio 20 dienos iki birželio 26 dienos.

Dainora dalijasi: „Emocijos nėra kažkas apčiuopiamo, mažai žinome, mažai kalbame, dar sunkiau atpažįstame, per meną galime mokytis labiau pažinti save. Per meną gali vis dar ir dar kartą išgyventi skirtingus jausmus matant tuos pačius kūrinius. Darbuose galime atpažinti save, ar kažkur esame pastatę nematomas sienas, kažko nenorime matyti, girdėti, žinoti. Ar atpažįsti savo emocijas?

Dainoros kūrybinių darbų paroda „Emocijos“ yra dalis projekto „Erdvė reikšis“ renginių ciklo.

Atidarymo metu kalbinsime kūrėją Dainorą, apžvelgsime bibliotekos erdvėse eksponuojamus darbus bei klausysimės Yurei prie DJ pulto.

 

Bibliotekos savanorė Viktorija Grimaševskytė susitiko su Dainora ir trumpai ją pakalbino apie jo kuriamas vizualizacijas, kūrybos procesą bei įkvėpimą kurti. Kviečiame skaityti!

Papasakok trumpai apie savo kūrybinį procesą. Kas tave labiausiai įkvepia? 

Mano kūrybos idėjos gimsta kasdienybėje, visiškai įprastose vietose, kaip valgant, būnant tiesiog tyloje, naršant internete ar tiesiog vaikštant. Labai pravartu savo mintis užsirašyti, nes po kurio laiko jos pasimiršta, o atsivertus užrašus tu ne tik pajauti ir pamatai kas buvo sugalvota, bet kyla dar daugiau naujų minčių.

Mane labiausiai įkvepia netradicinės idėjos, iššokančios iš kokių nors normų rėmų, tai gali būti spektaklis, pasirodymas, filmas, muzika ar paroda, kas sudrebina tavo pasaulį, kodėl yra taip, kaip yra, ir kodėl negali būti kitaip. Jei reikėtų pasirinkti asmenį, kuris labiausiai mane įkvepia, tai būtų Leonardas Da Vinčis, tai nuostabi istorinė asmenybė, kūrėjas, neapsiribojantis viena veikla, laužantis standartus.

Kaip ir kada susidomėjai menu? 

Menu susidomėjau labai seniai, darželyje buvau tas vaikas, kuris labai mėgo kurti – piešti, klijuoti, lipdyti, dėlioti ir kita. Mokykloje menus buvau šiek tiek apleidusi, vyresnėse klasėse buvau grįžusi prie menų, bet studijas pasirinkau labai tikslias – informatikos inžineriją. Keliaudama visada mėgaujuosi įvairiais užsienio muziejais, dailininkų, architektų, kompozitorių ir kt. darbais. Dabar jau baigusi studijas ir dirbanti pagal specialybę, vėl grįžtu prie savo hobių menų – fotografijos, tapybos.

Ar turi mėgstamiausią meno rūšį ir ką dažniausiai kuri pati? 

Tikriausiai didžiausia mano meilė yra fotografija. Tai ta forma, kurioje jaučiu tam tikrą meditaciją. Po fotografijos, sakyčiau, tapyba (tik tam reikia rasti laiko). Fotografuoti mėgstu tiek daiktus, tiek tam tikras sugalvotas idėjas, buitį, žmones, gamtos vaizdus. Tapyti norisi ką nors pozityvaus, kas skleistų teigiamas emocijas žiūrint į paveikslą, bet mažokai tam laiko skiriu.

Apie ką yra tavo menas? Kokią idėją neši savo kūryba?

Mano menas yra apie išsilaisvinimą iš tam tikrų stigmų, baimių priimti save tokį, koks esi, matyti pasaulio grožį ar realybę, nesustabarėti.

Su kokiais sunkumais tenka susidurti kūryboje? (Galbūt aplanko perdegimas, trūksta įkvėpimo, nepavyksta minčių perteikti taip, kaip norisi?) Ką tuomet darai?

Su negatyvu iš žmonių apie tavo meną, kas man padeda, tai neklausyti žmonių (kurie bando tave kritikuoti: „kam tau kurti, taigi tavo specialybė yra visai kitokia, kam tau tie menai“) ir nukreipti mintis kitur.

Kuo, tavo nuomone, menas yra naudingas jaunam žmogui? Ką jis duoda tau pačiai? 

Menas naudingas jaunam žmogui išreikšti save, pajausti vidinį pasitenkinimą, padėti suprasti pasaulį kitaip, išreikšti savo poziciją vienu ar kitu klausimu, sudrebinti vidinius pasaulius. Man duoda visą tai, ką išvardijau :)

Pabaigai, palinkėk ko nors kitiems jauniems kūrėjams, kurie kartais ne visada pasitiki savimi ir dar neišdrįsta dalytis savo darbais, kaip tu.

Linkiu kiekvienam išdrįsti kurti; menas neturi būti tobulas. Visada atsiras, kam patiks ir kam nepatiks. Nesvarbu, kokia tavo specialybė, koks tavo amžius ar lytis – tu esi pati geriausia savo versija.

 

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Kviečiame dalyvauti!

Projektas Lietuvos jaunimo reikalų departamento įtrauktas į Lietuvos jaunimo metų 2022 kalendorių.

 

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

LTK Logotipas1


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.