Ar prisimeni tą jausmą, kuris aplanko ruošiantis į pasimatymą? Šiek tiek virpančios rankos, raustantys skruostai, jaudulys, išsibarsčiusios mintys, lengvas svaigulys… Širdis pradeda plakti greičiau, o jos aidas ritmingai skamba ausyse. Kauno apskrities viešoji biblioteka kartu su Kaunas 2022 siūlo patirti šį neapsakomai svaiginantį jausmą į aklą pasimatymą pakviečiant… knygą!

Gegužės 7 dieną Vytauto Didžiojo universiteto organizuojamo festivalio „Kauno literatūros savaitė 2022“ metu nuo 12 iki 19 val. Vienybės aikštėje tavęs lauks instaliacija iš knygų, kurioje kiekvienas galės atrasti savo „vienintelę“ ir parsinešti namo. Tačiau yra viena sąlyga – rinkdamasis naująjį skaitinį nematysi nei jos viršelio, nei autoriaus, nei pavadinimo. Vienintelė užuomina, padėsianti išsirinkti knygą – kūrinį jau perskaičiusio asmens žinutė, kurią rasi užklijuotą ant skaitinio.

Renginyje bus galima rasti ir literatūros užsienio kalbomis, todėl aklame pasimatyme laukiami ir svečiai, atvykę iš užsienio šalių.

Šiuo renginiu kviečiame ne tik netikėtai, naujai atrasti knygas, dalintis literatūriniais įspūdžiais, bet ir mažinti vartotojiškumą – įrodyti, kad geri kūriniai gali būti randami ne tik knygynų ar parduotuvių lentynose.

Knygas iš savo asmeninių bibliotekų rūpestingai rinko, pakavo ir aprašė ne kas kitas, kaip skirtingo amžiaus, lyties, profesijų atstovai – literatūros entuziastai, norėję pasidalyti svarbiomis, sužavėjusiomis ir įsiminusiomis knygomis. Prie knygų rinkimo akcijos prisidėjo ir įvairūs verslai, mokyklos, universitetai bei kitos organizacijos.
Taigi, jau gegužės 7 dieną ateik į Vienybės aikštę ir leiskis į nuotykį su naujai atrasta knyga!

Renginys nemokamas.

Aklas pasimatymas su knyga – viena iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos projekto „Mistinė pažintis“ veiklų. Šis projektas yra Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 programos dalis.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.