Kauno apskrities viešoji biblioteka toliau įgyvendina jaunimui skirtą projektą „Stotelė – hiphopas“ ir kviečia į 5 susitikimų ciklą su Lietuvos hiphopo atstovais. Renginiai organizuojami bendradarbiaujant su jaunimo pamėgtu kultūros baru „Godo“.

Ketvirtasis susitikimas vyks balandžio 30 d., šeštadienį, 16 val. kultūros bare „Godo“ (Laisvės al. 89-1D). Jo svečias – grafikos dizaineris, gatvės menininkas Tadas Vincaitis-Plūgas.

Tadas Vincaitis-Plūgas (g. 1975) – dažnai pristatomas kaip vienas iš grafiti pradininkų Lietuvoje, tačiau pats menininkas teigia, kad šį titulą jam priskyrė žiniasklaida. Nepaisant to, pirmuosius piešinių ant sienų projektus T. Vincaitis įgyvendino dar žlungant Sovietų Sąjungai. T. Vincaitis 2005 m. Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakultete įgijo architektūros bakalauro laipsnį. Nuo 2005 m. dalyvavo grupinėse parodose Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune. Gatvės menininkas yra sukūręs kelias dešimtis didelio mastelio neofreskų Lietuvoje bei užsienyje, tarp kurių yra kauniečiams gerai pažįstama LRT 90-mečio neofreska, „Sugrįžau namo“, „Kultūringas Perkūnas“ ir kt. Menininko kūrybai būdinga tarp ryškiaspalvių detalių vaizduoti žmogų, siunčiantį tam tikrą žinią. Gatvės mene autorius sustingdo judesį, kuris kviečia simboliškai pratęsti piešinį savo vaizduotėje.

Pokalbio metu T. Vincaitis pasidalins savo prisiminimais apie grafiti kultūros pradžią Lietuvoje, savo pirmuosius bandymus piešti ant sienų. Taip pat kalbėsime apie besikeičiantį požiūrį į gatvės meną ir jo reikšmę šiuolaikinėje visuomenėje.

Jeigu bent kartą paslapčia paišei ant sienų, sprukai nuo policijos ar tiesiog visuomet žavėjaisi gatvės menu – užsuk į „Godo“!

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Projektą „Stotelė – hiphopas“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

LTK Logotipas1


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.