Balandžio 12 d. 18 val. Kauno apskrities viešosios bibliotekos (K. Donelaičio g. 8) III a. Renginių salėje vyks susitikimas su keliautoja, žurnaliste ir knygos „Geografija transe“ bendraautore Goda Juocevičiūte.

Goda baigė žurnalistiką ir šiuolaikinės Azijos studijas Vilniaus universitete, nuolat keliauja po įvairius Rytų kraštus nuo 2002 m. „Geografiją transe“ parašė su kelionių ir ekspedicijų organizatoriumi, rašytoju Raimondu Dikčiumi, kuris po Kiniją ir Tibetą keliauja nuo 1992 m.

Knygos tekstai apima 15 metų laikotarpį, taigi tai nėra paskubomis sukurptas kelionių vadovas, turisto dienoraštis ar pavojingi ir linksmi nuotykiai svečiose šalyse, bet šmaikštumo juose daug, kartais net su kartėliu.

Hipnotinių pasakojimų geografija – plati: Kinija, Tibetas, Mongolija, Indija, Izraelis. Autoriai aprašo skirtingų Rytų šalių papročius, prietarus, istoriją, religijas, ekstremalias dvasines praktikas. Ypač daug dėmesio skiria budizmui ir šamanizmui, pateikia netradicinį požiūrį į vienatinio Dievo kilmę, daug dėmesio skiria kinų medicinai, psichofiziniam sveikatingumui ir astrologijai. Kitaip sakant, pasakoja apie tai, kas netrukus išnyks arba yra tyčia naikinama, kas, Vakarų civilizacijos lopšyje užaugusiam laovajui, nepažįstama ir neperprantama, bet be galo patrauklu.

2011 metais Lietuvoje buvo išleista ir didelės sėkmės susilaukė kita G. Juocevičiūtės ir R. Dikčiaus kelionių knyga „Drakono alsavimas: Honkongas, Kinija, Tibetas“. Abu autoriai yra publikavę daugybę straipsnių Azijos kultūrų temomis įvairiuose Lietuvos naujienų portaluose, laikraščiuose ir žurnaluose.

„[Buda] Šakjamunis per savo gyvenimą mokiniams atskleidė daug prasmingų dalykų, galinčių padėti gyventi harmonijoje su savimi ir aplinkiniu pasauliu. Viena iš kertinių sentencijų skambėjo taip: „Netikėkite niekuo tik dėl įsišaknijusių tradicijų, net jeigu tai labai vertino daugybė kartų įvairiose vietose. Netikėkite niekuo vien dėl to, kad dauguma šneka apie tai. Nesilenkite aklai praeities išminčių tikėjimui. Netikėkite tuo, ką jūs susikūrėte vaizduotėje, įtikinę save, kad tai ir yra dieviškas apreiškimas. Netikėkite niekuo tik dėl mokytojų ir šventikų autoriteto. Tik po tyrinėjimų tikėkite tuo, ką jūs patys patikrinote ir sugebėjote pagrįsti, ir tada derinkite su tuo savo elgesį.“ („Geografija transe“; p. 219)

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonės

Renginio metu rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines veido apsaugos priemones (veido kaukes arba respiratorius).


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.