Kauno apskrities viešoji biblioteka kartu su partneriais organizuoja viešų paskaitų-susitikimų ciklą visuomenės atsparumo temomis „Išdrįsk žinoti – medijų raštingumo galia“. Kviečiame į trečiąją ciklo paskaitą „Neapykantos naratyvai – kur link jie veda?“, kurią jau kovo 23 d. 15 val. skaitys VDU lektorius Algirdas Davidavičius.


Ukrainos karo sąlygos iš esmės keičia viešosios erdvės ir visų mūsų viešai reiškiamų jausmų spektrą ir taisykles. Ypač dėl to labai svarbu suprasti, ką su viešais ir privačiais baimės, nerimo, pasibjaurėjimo, pykčio ir kitais panašiais jausmais mums daryti, idant mūsų demokratinė kultūra Lietuvoje nenyktų, o stiprėtų Putino režimo keliamų grėsmių akivaizdoje.

Paskaita vyks nuotoliniu būdu, bus tiesiogiai transliuojama bibliotekos Youtube kanale.

Organizatoriai: Kauno apskrities viešoji biblioteka, Vytauto Didžiojo universiteto Viešosios komunikacijos katedra, UNESCO-UNITWIN Medijų ir informacinio raštingumo tyrimų centras, iniciatyvos – DIGIRES ir IREX.

DIGIRES (digires.lt) – ‘Baltijos skaitmeninio atsparumo tyrimų’ asociacija, vienijanti akademinius, kitus institucinius (švietimo, kultūros) ir ne tik, žiniasklaidos ir nevyriausybinių organizacijų partnerius skaitmeniniam atsparumui didinti ir veikloms, skirtoms dezinformacijai užkardyti.

IREX – Švietimo ir mokslo plėtros organizacija vykdo Medijų raštingumo Baltijos šalyse programą, kurioje dalyvauja VDU kartu su kitais universitetais Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Programos tikslas – ugdyti ir skleisti kritinio mąstymo, informacijos naudojimo ir atsparumo dezinformacijai įgūdžius.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.