Kauno apskrities viešoji biblioteka kartu su partneriais organizuoja viešų paskaitų-susitikimų ciklą visuomenės atsparumo temomis „Išdrįsk žinoti – medijų raštingumo galia“. Kviečiame į antrąją ciklo paskaitą „Kaip suprasti kalbėjimą apie politiką?“, kurią jau kovo 18 d. 15 val. skaitys VDU prof. Lauras Bielinis.

Mes visi žiūrime, klausomės ar skaitome politines žinias, stebime įvairius komentatorių pasisakymus, tačiau dažnam kyla klausimas ir abejonė kas teisus, kodėl taip intensyviai yra kalbama apie klaidas, blogas pasekmes ir pavojus? Rezultate esame įtraukiami į nesibaigiančią įtampos eskalaciją, imame nerimauti ir laukiame blogiausio. Taigi, reikia išsiaiškinti, kaipgi reikalinga suprasti kalbėjimą apie politiką eiliniams piliečiams?“ – paskaitą pristato politologas, socialinių mokslų daktaras, VDU profesorius Lauras Bielinis.

Paskaita vyks nuotoliniu būdu, bus tiesiogiai transliuojama bibliotekos Youtube kanale

Organizatoriai: Kauno apskrities viešoji biblioteka, Vytauto Didžiojo universiteto Viešosios komunikacijos katedra, UNESCO-UNITWIN Medijų ir informacinio raštingumo tyrimų centras, iniciatyvos – DIGIRES ir IREX.

DIGIRES (digires.lt) – ‘Baltijos skaitmeninio atsparumo tyrimų’ asociacija, vienijanti akademinius, kitus institucinius (švietimo, kultūros) ir ne tik, žiniasklaidos ir nevyriausybinių organizacijų partnerius skaitmeniniam atsparumui didinti ir veikloms, skirtoms dezinformacijai užkardyti.

IREX – Švietimo ir mokslo plėtros organizacija vykdo Medijų raštingumo Baltijos šalyse programą, kurioje dalyvauja VDU kartu su kitais universitetais Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Programos tikslas – ugdyti ir skleisti kritinio mąstymo, informacijos naudojimo ir atsparumo dezinformacijai įgūdžius.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.