Bendradarbiaudama su bibliotekos Meno ir muzikos skyriumi, „Jazz Academy“ kviečia vakarus praleisti su džiazu. Kovo 31 d. 18 val. Kauno apskrities viešosios bibliotekos renginių erdvėje (K. Donelaičio g. 8, III a.) vyks „Jazz Academy“ koncertas, o balandžio 19 d. 18 val. – paskaita-diskusija „Džiazo raida nuo pirmojo įrašo iki vėlyvosios J. Coltrane kūrybos“, kurią skaitys „Jazz Academy“ įkūrėjas ir meno vadovas Arnas Mikalkėnas.

„Jazz Academy“ koncertas

„Jazz Academy“ – Šilainiuose įsikūrusi džiazo, ritmo, improvizacijos ir šiuolaikinės muzikos erdvė. Jos vizija gimė siekiant pritraukti talentingų žmonių, skatinti jų meninę išraišką, gerinti muzikos supratimą, ugdyti visuomenės muzikinį skonį. Ši meno organizacija propaguoja džiazo, improvizacinę ir elektroninę muziką, organizuoja kūrybiškumą skatinančius mokymus, užsiima koncertine veikla, įgyvendina muzikinius projektus ir rengia seminarus muzikos temomis.

Kovo 31 d. 18 val. bibliotekoje koncertuos „Jazz Academy“ suburti atlikėjai: Gintarė Tumaitė (saksofonas), Simonas Gilys (fortepijonas), Deividas Skridaila (bosinė gitara) ir Arnas Mikalkėnas (perkusija). Dviejų dalių koncerte skambės Simono Gilio solinė improvizacija bei Gintarės Tumaitės originali kūryba

Apie džiazą – iš muzikanto lūpų

Balandžio 19 d. 18 val. vyks paskaita-diskusija „Džiazo raida nuo pirmojo įrašo iki vėlyvosios J. Coltrane kūrybos“. Jos metu drauge su „Jazz Academy“ įkūrėju ir meno vadovu Arnu Mikalkėnu svarstysime apie džiazo, kaip polistilistinės muzikos, originalumą, ieškosime atsakymo į klausimą, ar džiazo muzika netampa amatu, prisitaikančiu prie visuomenės poreikių.

„Remdamiesi istoriniais faktais, klausydamiesi muzikos galime sutikti, kad džiazo egzistavimas priklauso nuo vieno pagrindinio faktoriaus – improvizacijos. Improvizacija – vienintelis muzikos būdas, esamai emocijai išreikšti. Todėl džiazo muzikos ateitis priklauso nuo muzikantų poreikio improvizuoti, kurti čia ir dabar, bendrauti su klausytojais, protestuoti ar kelti visuomeninius klausimus. Žiūrint iš šiandieninės perspektyvos, džiazo muzika yra priversta tenkinti vartotojiškus poreikius, o svarbiausia šios muzikos idėja yra nustumta į šalį. Bet manykime, kad čia tik dar vienas etapas, per kurį džiazo progresas nesustos, bet atvirkščiai – progresuos stipriai ir sparčiai, kaip iki šiol“, – teigia lektorius ir kviečia bendrai diskusijai.

A. Mikalkėnas yra vienas aktyviausių laisvosios muzikos atlikėjų Lietuvoje, žinomas kaip improvizatorius, ansamblių vadovas, kompozitorius bei performanso meno atstovas. A. Mikalkėno veiklos sritys – džiazas, kompozicija, improvizacinė ir elektroakustinė muzika. Tai garsui atidus kūrėjas, siekiantis peržengti bet kokius muzikinius rėmus ir ieškantis savito santykio su muzika. Jo muzikinių patirčių kraitis ypač gausus: klasikinės ir džiazo muzikos studijos, musique concrète, roko, metalo ir kitų žanrų atgarsiai.

Tarp kolektyvų, kuriuose groja A. Mikalkėnas, yra ir laisvojo džiazo trio „Ąžuoliniai berželiai“. Per savo karjerą koncertavo su Vladimiru Tarasovu, Arkadijumi Gotesmanu, Daliumi Naujokaičiu, Liudu Mockūnu, Eugenijum Kanevičiumi ir tokiais užsienio kūrėjais kaip Kenny Wollesen, Michael Moore, David Stacken, Haakon Berre, Anne Liis Poll, Nuria Andorra, Santiago Quintans. Produktyviai bendradarbiauja su šiuolaikinio alternatyvaus teatro bei hepeningų kūrėju Justinu Kalinausku. A. Mikalkėno diskografiją sudaro 18 albumų.

Renginiai nemokami.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Renginio metu rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines veido apsaugos priemones (veido kaukes arba respiratorius).

 


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.