Atsižvelgdami į šių dienų aktualijas, kviečiame į viešų paskaitų-susitikimų ciklą visuomenės atsparumo temomis „Išdrįsk žinoti – medijų raštingumo galia“. Įvairiomis temomis apie dezinformaciją, informacinę higieną, konspiracijos teorijas ir medijų raštingumą paskaitas skaitys prof. Lauras Bielinis, lekt. Algis Davidavičius, prof. dr. Auksė Balčytienė, prof. dr. Kristina Juraitė ir kiti akademinio pasaulio atstovai.

Pirmąją paskaitą-diskusiją „Aš politika nesidomiu, bet...“ jau šį trečiadienį (kovo 9 dieną) 15 val. ves VDU docentas, žurnalistas, Kovo 11-osios akto signataras Rimvydas Valatka.

Renginio vieta – Kauno apskrities viešoji biblioteka (K. Donelaičio g. 8, Renginių salė). Tiesioginę paskaitos transliaciją taip pat galėsite stebėti ir bibliotekos Youtube kanale.

Organizatoriai: Kauno apskrities viešoji biblioteka, Vytauto Didžiojo universiteto Viešosios komunikacijos katedra, UNESCO-UNITWIN Medijų ir informacinio raštingumo tyrimų centras, iniciatyvos – DIGIRES ir IREX.

DIGIRES (digires.lt) – ‘Baltijos skaitmeninio atsparumo tyrimų’ asociacija, vienijanti akademinius, kitus institucinius (švietimo, kultūros) ir ne tik, žiniasklaidos ir nevyriausybinių organizacijų partnerius skaitmeniniam atsparumui didinti ir veikloms, skirtoms dezinformacijai užkardyti.

IREX – Švietimo ir mokslo plėtros organizacija vykdo Medijų raštingumo Baltijos šalyse programą, kurioje dalyvauja VDU kartu su kitais universitetais Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Programos tikslas – ugdyti ir skleisti kritinio mąstymo, informacijos naudojimo ir atsparumo dezinformacijai įgūdžius.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Renginiuose uždarose patalpose privaloma dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius (išskyrus, kai asmuo negali dėvėti medicininių veido apsaugos priemonių dėl negalios).

 


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.